Трима французи продължават напред в Париж

Представителят на домакините Ришар Гаске се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" на твърди кортове в зала в Париж с награден фонд 3,73 милиона евро.
Полуфиналистът в надпреварата през 2007 година се справи с Тейлър Фритц (САЩ) с 6:0, 3:6, 6:3 за 96 минути и прекъсна негативна серия от четири поредни загуби в Тура на АТР.
Гаске взе аванс от 4:1 гейма в решаващия трети сет и запази преднината си до края. Следващият му съперник ще бъде шестия поставен Диего Шварцман (Аржентина).

"Тук съм у дома си съм и обичам да играя в Берси, дори и без публика. Много, много съм щастлив от днешното ми представяне. Беше ми доста по-трудно без подкрепата на феновете от трибуните, но съм доволен, че се справих", коментира 34-годишният ветеран.

Други двама французи също стартираха с победи.
Участващият с "уайлд кард" Пиер-Юг Ербер надделя над американеца Тенис Сандгрен с 2:6, 6:4, 7:6(4). В третия сет представителят на домакините на два пъти поиска помощ от физиотерапевта заради болки в рамото на играещата дясна ръка, но все пак стигна до тайрек. В него той поведе с 5:2 точки и в последствие стигна до успеха с ас на втори сервис.
Адриан Манарино пък се справи със сърбина Душан Лайович със 7:6(5, 6:3). Представителят на домакините взе първия сет със 7:5 точки в тайбрека, а във втората част реализира пробиви в петия и в деветия гейм, за да триумфира. Той беше много солиден на сервис, като на даде нито една възможност за брейк на съперника и взе 46 от 54 разиграни точки при собственото си подаване.
Манарино ще срещне във втория кръг Йошихито Нишиока (Япония), а Ербер ще се изправи срещу номер 10 Милаш Раонич (Канада).
Франция имаше шансове и за четвърта победа, но ветеранът Жил Симон, полуфиналист в турнира през 2012 година, пропиля аванс от 3:0 гейма в решаващия трети сет и загуби от Томи Пол (САЩ) с 6:3, 3:6, 3:6.
Италианецът Лоренцо Сонего пък продължи силната си серия от края на октомври. Финалистът от турнира във Виена през миналата седмица започна с убедителна победа над Александър Бублик с 6:1, 6:4, а следващият му съперник ще бъде 16-ия в схемата Алекс де Минор (Австралия).