Шалке 04 пак беше неубедителен, но поне стигна до първа победа (видео)

Намиращият се в тежка криза тим на Шалке 04 изигра нов неубедителен мач, но поне успя да постигне първата си победа за сезона и първа от февруари насам изобщо. “Миньорите” надвиха с 4:1 четвъртодивизионния Швайнфурт в двубой от първия кръг на турнира за Купата на Германия. Съперникът не само че поведе в резултата чрез Мартин Томан (37’), а след това пропусна и дузпа в 72-ата минута, от която можеше да направи 2:2. На всичко отгоре мачът се игра на стадиона на Шалке в Гелзенкирхен, след като аматьорите приеха предложението да се откажат от домакинството си.

След като Томан вкара за 1:0 за Швайнфурт, Ведад Ибишевич изравни само две минути по-късно. Минута преди почивката Алесандро Шьопф покачи на 2:1 за “кралскосините”. В 72-ата гостите изпуснаха наказателния удар, а в 81-вата Шьопф покачи на 3:1. Бенито Раман оформи крайното 4:1 в 86-ата.
Така Шалке най-накрая спечели, след като досега в Бундеслигата има две равенства и четири загуби и се намира в зоната на изпадащите.
Този двубой от Купата на Германия се игра чак днес, защото имаше спор кой точно да е съперник на “миньорите”. Първоначално Баварската футболна федерация (БФФ) определи Швайнфурт да играе в първия кръг на надпреварата, като тимът трябваше да се изправи на 11 септември срещу Шалке. Поради предсрочното прекратяване на сезон 2019/20 заради пандемията от коронавирус БФФ реши да даде промоция за класиране в трета дивизия на лидера в подреждането Тюркгюджю и право на участие в турнира за купата на Швайнфурт, който бе втори. Тюркгюджю обаче обжалва това решение в съда, тъй като смята, че като лидер в класирането е трябвало да получи и промоция, и квота за купата. Това искане бе удовлетворено от съда.