Локо (Пд) се измъкна по терлици в Нова Загора след 120 минути и 7 гола (видео)

Локомотив (Пловдив) се измъкна по терлици в гостуването си на Загорец. "Смърфовете" преодоляха изключително трудно 1/8-финалите от турнира за Купата на България и ще продължат защитата на трофея си. Възпитаниците на Бруно Акрапович победиха аматьорския Загорец (Нова Загора) с 4:3 след 120 минути игра.
Пламен Иванов (20) изведе домакините напред, а Димитър Илиев (24) изравни от дузпа малко по-късно. След това нелеп автогол на Явор Иванов (30) даде аванс на "смърфовете". Пламен Иванов (87) възстанови равенството минути преди края на редовното време. В продълженията Парвиз Умарбаев (99) и Кенан Муслимович (110) бяха точни за пловдивчани, а Пламен Иванов (115) оформи своя хеттрик от дузпа.
Воденият от Мирослав Миндев тим се намира на второ място в Югоизточната Трета лига, а през уикенда загуби от Борислав (Първомай) с 3:4 в голово шоу. Сега Загорец бе на косъм от това да поднесе изненадата на турнира и да детронира носителя на Купата през последните две години. В състава на аматьорския отбор има опитни играчи с дълъг стаж в елита - Иван Стоянов и Коста Янев. Аут пък е Мартин Маринов.
Срещата започна по доста неприятен начин за Загорец. Двама футболисти на домакините трябваше да бъдат заменени принудително още до 10-ата минута. Стражът
Евгени Караманов отстъпи мястото си на
 Иван Стоянов, а Пламен Иванов замени Георги Георгиев.

В 13-ата минута Димитър Илиев не бе далеч от това да изведе Локомотив напред в резултата. Валентино Пулиезе получи топката на дъгата на наказателното поле, след което върна назад към Илиев. Капитанът на Локомотив стреля от движение, но ударът му премина над вратата. Минута по-късно отново Димитър Илиев беше най-деен в редиците на "смърфовете". Коварен негов шут затрудни стража Иван Стоянов, който успя да избие в ъглов удар. В 17-ата минута Кристиан Илич проби в наказателното поле, видя, че няма с кого да комбинира и шутира, но в аут.

Загорец отговори с бърза атака, при която Денислав Атанасов финтира добре Лукас Масоеро, пращайки защитника в обратната посока. Ударът на Атанасов обаче беше блокиран и топката излезе в корнер. От последвалия ъглов удар Загорец поведе в резултата. Резервата Пламен Иванов изпревари всички в наказателното поле и засече с глава, а топката описа неспасяема парабола и се оплете в мрежата.
Радостта на домакините не трая дълго. Тя продължи само четири минути, защото Локомотив получи правото да изпълни дузпа. Главният съдия посочи бялата точка заради игра с ръка на Коста Янев при удар на Кристиан Илич. Шутът на халфа намери ръката на Янев, стъпил на линията на наказателното поле. С изпълнението на дузпата се нагърби щатният изпълнител Димитър Илиев, който не сбърка.
В 30-ата минута Локомотив достигна до пълен обрат с огромна доза късмет. След центриране от ъглов удар двама защитници на домакините опитаха да изчистят топката. В опита си да играе с топката Добромир Димитров изчисти топката в гърба на Явор Иванов, а кълбото прехвърли вратаря Иван Стоянов.
В 51-ата минута стражът на Загорец Иван Стоянов отрази опасен удар да появилия се от резервната скамейка Кенан Муслимович.
В 64-ата минута "смърфовете" имаха хубава възможност за трети гол. Малко късмет не достигна на Лукас Масоеро, който засече центриране на Момчил Цветанов. Топката обаче премина покрай дясната греда. Пробив на Георги Минчев в 76-ата минута завърши с мощен удар на нападателя по земя. Стражът на Загорец обаче внимаваше и успя да блокира с крак. Минута по-късно Иван Стоянов спаси с една ръка опасен удар на Муслимович.

В 87-ата минута Загорец шокира Локомотив с втори гол на Пламен Иванов. Защитата на "смърфовете" позволи на Милен Митев да стреля към вратата на Илко Пиргов. Топката се отби в напречната греда, а след това никой не проследи Иванов, който от метър разстояние до голлинията прати топката в мрежата.
В 99-ата минута пловдивчани отново поведоха в резултата благодарение на Парвиз Умарбаев. Димитър Илиев овладя топката в наказателното поле, някак успя да задържи между трима, след което отклони към Умарбаев. Таджикът намери коридор, през който да шутира с левия си крак, а Иван Стоянов нямаше видимост и не успя да реагира.  Кенан Муслимович пък отново се размина с гола в 105-ата минута. Нападателят засече добро центриране на Николай Николаев, но топката срещна горната греда. В 110-ата минута Минчев стреля в аут. Минута по-късно Кенан Муслимович направи резултата 4:2 в полза на Локомотив. Нападателят преодоля стража Иван Стоянов с техничен удар извън наказателното поле, насочен в далечния ъгъл. Драмата обаче не приключи и в 115-ата минута Гомис направи глупаво нарушение в наказателното поле, задържайки футболист на съперника. Бранителят получи жълт картон, а домакините - дузпа, която Пламен Иванов превърна в гол. Нападателят оформи своя хеттрик, пращайки Илко Пиргов в обратния ъгъл. <
В заключителните минути обаче силите на футболистите на Загорец не достигнаха да отбележат изравнителен гол и така Локомотив (Пд) ще продължи със защитата на трофея си.

ЗАГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ 3:4