Дани Алвеш и компания разбиха шампиона на Южна Америка насред "Маракана" (видео)

Шампионът на Южна Америка и Бразилия Фламенго допусна много тежка загуба с 1:4 от Сао Пауло в мач от 19-ия кръг на бразилската Серия "А". На "Маракана" домакините дори поведоха с гол още в 6-ата минута на Педро, но Че изравни в 17-ата минута. Вратарят на гостите Волпи спаси дузпа на Бруно Енрике в 30-ата минута, а Бренер секунди преди почивката донесе пълен обрат на тима от Сао Пауло.

Втората част Фла опита да изравни, но в 59-ата минута вече губеше с два гола. Рейналдо бе точен от дузпа, която подобна на първата в срещата бе потвърдена след намесата на ВАР. Гредата спря "червено-черните", а в 64-ата минута Дани Алвеш извърши нарушение, което донесе втора дузпа за шампионите.

Бившият играч на Барселона, Ювентус и ПСЖ, който игра пълни 90 минути за гостите, фаулира Енрике. Зад топката този път застана Педро, но Волпи отново спаси и се превърна в герой за Сао Пауло, който осем минути преди края матира Фламенго с четвърти гол. Негов автор беше Лусиано.

Така Фламенго прекъсна серията си от 12 поредни мача във всички турнири без поражение. Грандът от Рио де Жанейро дели първото място с Интернасинал, който отстъпи с 0:1 във визитата си на Коринтианс. Двата отбора останаха с актив от 35 точки, докато Дани Алвеш и компания се изкачиха на пето място с 30 точки.

Третият Атлетико Минейро има 32 точки, но два мача по-малко от Менго и Интер. Интересното е, че лидерите в бразилското първенство могат да се срещнат на четвъртфинал в Копа Либертадорес, ако успят да отстранят своите аржентински противници - Бока Хуниорс и Расинг.