"Българският" Динамо (Букурещ) с първа победа за новия сезон

Отборът на Динамо (Букурещ), част от който са българките Мария Каракашева, Нася Димитрова и Кристина Гунчева, записа първи успех за новия сезон в румънския елит. Момичетата на Милош Гаврилович надиграха категорично КС Лугож с 3:0 (25:19, 25:19, 25:17) във втория мач от първия етап на първенството.

В събота (31 октомври) Динамо отстъпи на лидера в класирането миналия сезон Волей Алба-Блаж с 1:3 гейма.

Така тимът от румънската столица заема шестото място във временното класиране с 3 точки (1 победа, 1 загуба)

Нася Димитрова изигра отличен мач, като приключи с 10 точки (2 блокади, 89% ефективност в атака) и бе втора по резултатност. Мария Каракашева добави 6 точки (1 ас), Кристина Гунчева завърши с 1 точка (1 блокада).

Най-голям актив за Динамо реализира Ели Уатара - 12 точки (1 ас, 1 блокада).  За Лугож Нина Кочич бе над всички с 15 точки (2 аса, 1 блокада)