Пирло: В момента играем на 60-70% от нашия потенциал

Наставникът на Ювентус Андреа Пирло остана доволен от успеха с 4:1 над Специя, но смята, че отборът е трябвало да си гарантира победата още през първото полувреме. Също така той е убеден, че тимът играе само на 60-70% от своя потенциал.

“Изиграхме добър мач. Трябваше да го решим още през първото полувреме, когато създадохме доста положения. Ако не го направиш, рискуваш срещу всеки един съперник. Искахме да победим и Кристиано Роналдо ни помогна. Малко променихме нашата схема. Знаехме, че Артур ще е по-свободен, ако играе малко по-назад. Роналдо се подобрява и го чакахме. Както той, така и Пауло Дибала се подобряват. Нека видим как всички ще се чувстват през следващите дни. В момента се намираме на 60-70% от нашия потенциал.

Винаги играем с четирима бранители във фаза защита. Разполагах с тези футболисти. Когато всички се върнат, ще видим как можем да играем, но схемата ще се запази. Подобряваме се, някои играчи се връщат от контузии и ще имаме време да работим върху нашите идеи. Лека-полека ще видим в мачовете тези ситуации, които упражняваме в тренировките. Опитвам се да опростя дефанзивната фаза с две гъсти линии. Трябва да бъдем по-агресивни, щом загубим топката. По-малко изморително е да избягаш още пет метра, отколкото да гониш топката 70 метра”, заяви Пирло след мача.