Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България 2:1

Устрем (Дончево) с поредна победа у дома срещу Шумен 2007

Отборът на Устрем (Дончево) постигна поредна победа у дома срещу Шумен 2007 в среща от ХII-тия кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Двубоят се игра без публика съгласно заповедта на Министерството на здравеопазването, като на футболния терен бяха само ръководителите на двата отбора, охраната, медицинското лице и линейката, съдийската бригада и помощния персонал на двата футболни клуба.

Мачът започна успешно за гостите от Шумен. В 15 мин. за събаряне на техен нападател в наказателното поле беше отсъдена дузпа. Капитана на шуменци Юлиян Загоров беше прецизен в изпълнението – 0:1. Две минути след това Румен Николов от гостите беше изведен очи в очи с вратаря на домакините Иван Георгиев, но стража на Дончево не позволи коженото кълбо да навести за втори път мрежата му.

Футболистите на Устрем (Дончево) приеха предизвикателството в мача и на свой ред увеличиха ударната си мощ. В следващите минути те осъществиха куп атаки към вратата на Шумен 2007. В 22-та мин. Евгени Стоянов (Шумен 2007) се опита с глава да върне топката към вратаря Иван Иванов но тя бе открадната от Виктор Георгиев, който от близко разстояние простреля вратата на гостите – 1:1. В 42-та мин. отново Виктор Георгиев надбяга защитата на шуменци и обърна мача в тяхна полза - 2:1.

През втората част играта беше равностойна, като двата отбора положиха доста усилия за промяна на резултата в тяхна полза. Шуменци на два пъти се озоваха сами срещу вратаря на домакините, но Иван Георгиев и при двата случая се намеси решително. В края на мача при една от поредните атаки на домакините в 87-та мин. Виктор Георгиев отново надбяга защитата на гостите и сложи край на спора в двубоя реализирайки своя хеттрик. В следващия кръг Устрем  (Дончево) гостува на Интер (Добрич), докато Шумен 2007 приема у дома Дунав.