Леверкузен остана непобеден (видео)

Байер Леверкузен продължава да е без загуба в Бундеслигата този сезон. Тимът на Петер Бош записа трета поредна победа в първенството, след като спечели с 4:2 гостуването си на Фрайбург.

Домакините стартираха отлично и в третата минута Хьолер откри резултата. След попадението Фрайбург се върна да пази преднината си и предостави инициативата на съперника. "Аспирините" обаче бяха прекалено бавни и предвидими.

В 22-ата минута ситуацията можеше да се влоши още повече за гостите. Свен Бендер получи червен картон, но след разглеждане на ситуацията с ВАР картонът бе сменен на жълт.
Тази ситуация сякаш промени хода на мача, тъй като малко по-късно Леверкузен изравни, след като Аларио се възползва от грешка на Хьофлер. Аржентинският нападател даде преднина на Байер малко преди почивката.
След почивката ролите се смениха и "аспирините" се дръпнаха, като разчитаха на контраатаки. При една от тях Амири направи резултата 1:3. Влезлият като резерва Петерсен върна Фрайбург в мача, но за кратко. Четири минути след неговия гол Та отбеляза четвърто попадение за гостите и подсигури успеха.