Ница и Метц продължиха с добрата си форма

Въпреки че имаше мач в Лига Европа през седмицата и атентат в града, отборът на Ница записа пети пореден мач в първенството без загуба. Тимът на Патрик спечели с 3:0 гостуването си на Анже и се върна в топ 4.

Ница реши мача до 23-ата минута, когато вече водеше с два гола. Рони Лопес открир резултата, а Мелу се разписа от дузпа. Малко преди края Будауи оформи крайното 0:3. Виейра обаче не можеше да се порадва на победата, тъй като капитанът Данте получи контузия, която може да го извади за дълго от терените.

Реймс записа втора поредна победа след успех с 2:1 в домакинството си на Страсбург. Тимът на Давид Гийон стартира отлично и с два бързи гола водеше с 2:0 в 26-ата минута. Автогол на Камара и попадение на Фаес осигуриха аванса на домакините. Страсбург се върна в мача след половин час игра, когато Ажорк се разписа от дузпа, но след почивката не успяха да стигнат до равенство.

Метц също продължи отличната си форма. След победа с 1:0 при гостуването на Ним тимът няма загуба вече шест поредни мача и е шести в класирането. Дижон и Лориен пък завършиха 0:0.