Какво се случи?! Лацио губеше до 95-ата минута и успя да победи (видео)

Отборът на Лацио спечели инфарктна победа с 4:3 като гост на Торино в мач от шестия кръг на Серия “А”. По-любопитното е, че "орлите" изоставаха с 2:3 до 95-ата минута, когато падна изравнителното попадение за 3:3. При дадени пет минути добавено време Фелипе Кайседо вкара за 4:3 в 98-ата. Римляните поведоха в резултата в 15-ата минута, но между 20-ата и 25-ата домакините направиха обрат. Сергей Милинкович-Савич изравни в 49-ата минута, а гол на Саша Лукич в 87-ата зарадва домакините. В 95-ата Чиро Имобиле се разписа от дузпа за 3:3, но това беше краят. Торино остава само с една точка, а Лацио е в средата на класирането.
В 15-ата минута гостите от Рим откриха резултата след комбинация между Патрик и Андреас Перейра. Перейра шутира от 15 метра, насочвайки в десния долен ъгъл на вратаря. Пет минути по-късно “биковете” изравниха след корнер. Симоне Верди центрира и Глейсон Бремер отбеляза с летящ плонж. В 23-ата Андреа Белоти беше спънат в наказателното поле и след това сам реализира дузпата за пълен обрат в мача.

В 48-ата Сергей Милинкович-Савич отбеляза за 2:2 след хубаво изпълнение от пряк свободен удар от около 20 метра. В 87-ата торинци нанесоха нов удар. Саша Лукич се пребори в наказателното поле, финтира вратаря и насочи по земя далеч от шпагатите на двама бранители. В добавеното време съдията даде дузпа за гостите след преглеждане на видеоповторение. Реферът прецени, че има игра с ръка и тя блокира удара. Имобиле вкара за крайното 3:3 от дузпа. Остана време дори за още един гол. Кайседо добута топката в мрежата след суматоха в наказателното поле в осмата добавена минута.