Роналдо се завърна в игра и вдъхнови Юве за победа навръх клубния рожден ден (видео)

Ювентус победи с убедителното 4:1 при гостуването си на Специя от 6-ия кръг на Серия “А”. Суперзвездата Кристиано Роналдо (59', 76' - дузпа) се завърна в игра с два гола, а останалите попаденията за "Старата госпожа" отбелязаха Алваро Мората (16') и Адриен Рабио (68'). За новака пък точен беше Томазо Побега (32'). Така торинци отпразнуваха подобаващо 123-ия рожден ден на клуба.

Андреа Пирло бе направил три промени след загубата с 0:2 от Барселона в Шампионската лига. Джанлуиджи Буфон застана на вратата, а в халфовата линия започнаха Артур и Уестън Маккени. Както наставникът предупреди на пресконференцията си, Роналдо стартира на пейката, след като дълго време беше под карантина заради коронавирус. Домакините пък играха в 4-3-3, като за тях отсъстваше родният нападател Андрей Гълъбинов поради контузия.

В 6-ата минута Алваро Мората отправи изстрел, който мина покрай вратата. Десет минути по-късно обаче испънецът се разписа на празна врата след пас на Маккени. Веднага бе вдигнат флагът за засада, но за разлика от мача с Барселона, намесата на ВАР помогна голът да бъде признат. В 18-ата Федерико Киеза стреля, но неточно. В 23-ата Мората отново прати топката в противниковата мрежа, но този път наистина се намираше в положение на засада и попадението не беше зачетено.
В 29-ата Киеза направи добър пробив, но неговият шут беше блокиран от Юлиан Шабот. В 31-ата Мбала Нзола излезе на удобна позиция, но се подхлъзна и не успя да нанесе удар. Само минута по-късно обаче след изстрел на Побега топката рикошира и се озова във вратата на Буфон за 1:1. В 44-ата Мората нахлу в наказателното поле и поднесе топката на Маккени точно пред голлинията, но Шабот направи решаваща намеса и я изби в корнер.
В 56-ата минута Роналдо се появи на терена. Още в 59-ата португалецът заобиколи Иван Проведел и върна преднината на Юве в резултата. В 64-ата Буфон отрази удар с глава на Шабот, а при добавката Кевин Агудело се разписа. Попадението обаче не беше признато заради засада. В 68-ата резервата Рабио получи дълъг пас от Киеза, преодоля Шабо и покачи на 3:1 в полза на гостите. В 72-ата Побега стреля от воле, но Мерих Демирал протегна крак и изби топката в корнер. В 76-ата "бианконерите" получиха дузпа за фаул на Паоло Бартоломей срещу Киеза. Роналдо пък я превърна в гол чрез изпълнение на "Паненка" за крайното 4:1 за италианския шампион.
Така Ювентус излезе на второ място в класирането с актив от 12 точки, докато Специя е 16-и с 5 пункта на сметката си.
СПЕЦИЯ - ЮВЕНТУС 1:4

0:1 Мората (16')
1:1 Побега (32')
1:2 Роналдо (59')
1:3 Рабио (68')
1:4 Роналдо (76' - дузпа)