Дзагоев изкачи ЦСКА (М) на върха (видео)

ЦСКА (Москва) оглави класирането в РПЛ, след като се наложи с 1:0 над Ротор във Волгоград. Алан Дзагоев донесе така важния успех на "армейците", които имат 7 победи от последните си 8 мача в първенството и изпревариха с 1 точка Зенит и Спартак (Москва).

Домакините оставиха добри впечатления, но продължават да са в зоната на изпадащите с едва 6 точки и 6 отбелязани гола. Отборът обаче изглежда доста по-солиден в сравнение с началото на сезона и със сигурност няма да е боксова круша в елита.
През седмицата ЦСКА не можа да победи Динамо (Загреб) в Лига Европа, въпреки че имаше тотално надмощие през целия мач. Старши треньорът Виктор Гончаренко направи някои размествания в състава и отборът му прибави нови три точки в актива си.

В началото гол на Марио Фернандес беше отменен заради засада. Ротор атакуваше рядко, но опасно. Игор Акинфеев се намеси след силен изстрел на Зурико Давиташвили, а Никола Влашич на два пъти пропусна да изведе ЦСКА напред.
В 40-ата минута Арнор Сигурдсон нагласи топката на крака на Дзагоев и опитният халф я прати в мрежата с много силен удар от границата на наказатеното поле.

През второто полувреме главното действащо лице беше вратарят на Ротор Йосип Чондрич. Хърватинът показа класа след изстрели на Дзагоев, Влашич и Сигурдсон. Резервата Адолфо Гаич също не успя да вкара втори гол във вратата на домакините, но и това 1:0 бе напълно достатъчно за ЦСКА.