Бикфалви герой за Урал срещу Уфа (видео)

Румънецът Ерик Бикфалви за пореден път доказа, че е най-важният футболист в състава на Урал. С негови два гола тимът от Екатеринбург победи с 2:1 Уфа и се отдалечи от долните етажи на класирането. Домакините пък останаха последни и отсега е ясно, че ще имат проблеми да запазят елитния си статут.

Уфа привидно владееше инициативата в началните минути, но без да създава опасни положения пред вратата, пазена от Иля Помазун. Стражът на Урал трябваше да се намесва сериозно само веднъж след шут на Вячеслав Кротов. Гостите пък разчитаха основно на центрирания към ветерана Павел Погребняк.
В 27-ата минута топката беше насочена отново към Погребняк, той пропусна за Бикфалви и румънецът спокойно я прати в мрежата. Ударът беше от няколко метра и Александър Беленов нямаше какво да стори. В 34-ата минута вратарят на домакините спаси коварен изстрел с глава на Погребняк.

Малко по-късно корнер в полза на Урал доведе до суматоха в наказателното поле. Реферът Владимир Москальов прегледа ситуацията с помощта на ВАР и отсъди дузпа за гостите за нарушение на Каталин Карп. Бикфалви прати Беленов в обратния ъгъл и удвои преднината на "оранжевите".
Второто полувреме започна с пропуск на Комнен Андрич. Нападателят на Уфа обаче се реваншира в 62-ата минута, когато се извиси след центриране от десния фланг на Олег Данченко и с глава намали на 1:2. Урал удържа финалния щурм на домакините, а в добавеното време Бикфалви можеше да запише хеттрик, но Беленов отрази удара му.

Уфа дели последното място в класирането с новака Ротор, но има по-лоша голова разлика. В следващия кръг тимът ще гостува на Сочи, а Урал ще е домакин на Спартак (Москва).