Мойс обвини Салах в симулация

Мениджърът на Уест Хам Дейвид Мойс е на мнение, че нападателят на Ливърпул Мохамед Салах е симулирал в ситуацията, в която в полза на мърсисайдци бе отсъдена дузпа, благодарение на която шампионите изравниха резултата в края на първото полувреме на вчерашния сблъсък с "чуковете" на "Анфийлд". Египтянинът падна след контакт с Артур Масуаку, но Мойс е останал изумен, че е бил отсъден наказателен удар в тази ситуация.

"Това не е футболът, в който аз искам да участвам. Мисля, че нашият играч спря и разпери ръце, защото бе много разочарован от симулацията. Разочарован съм, че това решение не бе променено. Може бе през второто полувреме решението бе в наша полза (б.ред. Мойс визира отменения гол на Жота), но през първото полувреме не беше така. Изумен съм, че бе дадена дузпа за такова действие. Разочарован съм не толкова от самото решение, а от това, че приемаме такива дузпи да бъдат отсъждани. В моите представи това не е дузпа.

Не казвам, че нямахме късмет, защото едното решение бе в наша полза, когато техен гол бе отменен, но при 1:0 бе дадена такава дузпа", заяви Мойс.