Задна ножица на Ибра остави Милан на върха (видео)

Отборът на Милан постигна трудна победа с 2:1 при гостуването си на Удинезе от 6-ия кръг в Серия “А”. Франк Кесие (18') откри резултата за "росонерите", Родриго Де Паул (48') изравни за "зебрите" от спорна дузпа, но Златан Ибрахимович (82') донесе успеха на "Дявола" с изпълнение на задна ножица.

Стефано Пиоли бе направил цели шест промени след победата с 3:0 над Спарта (Прага) в Лига Европа. Както се очакваше, Джанлуиджи Донарума се завърна на вратата, след като успя бързо да се излекува от коронавирус. В защита пък играеше Тео Ернандес. В средата на терена само Исмаел Бенасер запази своето място и така около него действаха Франк Кесие, Алексис Салемакерс, Хакан Чалханоглу и Рафаел Леао. Атаката отново беше водена от Златан Ибрахимович. Домакините пък бяха разположени в 4-3-3 с Игнасио Пусето, Стефано Окака Чука и Жерард Деулофеу в нападение.

В 6-ата минута Деулофеу отправи шут право в ръцете на Донарума. В 10-ата Леао центрира, а ударът на Салемакерс мина покрай вратата. Веднага след това Самир пробва изстрел, който се оказа неточен. В 18-ата Ибрахимович овладя топката в наказателното поле, задържа я и я върна към Кесие, който пък я прати в противниковата мрежа с мощен шут.
В 23-ата фриуланите организираха добра атака, която беше опропастена от пропуска на Деулофеу. Две минути след това Бенасер нанесе удар по земя, който не беше проблем за Хуан Мусо. В 37-ата вратарят и Салемакерс се сбориха за топката край аутлинията, като Мусо успя да я запази. В 40-ата Ибрахимович го тества с далечен удар, но стражът съумя да го избие. В 45-ата шведът изпревари Окака Чука за топката в собственото си наказателно поле. Противниковият нападател имаше претенции за дузпа, но съдията не отсъди такава.
Втората част започна с дузпа за Удинезе след фаул на Алесио Романьоли срещу Пусето. Въпреки претенциите на защитника, че е играл с топката, реферът остана непреклонен. Така Де Паул застана зад бялата точка и беше точен при изпълнението си. Последва дълъг период на натиск от страна на "росонерите" без да създават големи опасности пред противниковата врата. Все пак, те стигнаха до победен гол в 82-ата минута, когато Ибрахимович успя да се разпише със задна ножица. Това е седмо попадение за 39-годишния Златан в четири шампионатни срещи през този сезон.
По този начин Милан продължава да бъде лидер в Серия "А" с актив от 16 точки, докато Удинезе е на 18-ата позиция в опасната зона с едва 3 пункта.

УДИНЕЗЕ - МИЛАН 1:2

0:1 Кесие (18')
1:1 Де Паул (48' - дузпа)
1:2 Ибрахимович (82')