Дебютант с ударен старт във Висшата лига

Отборът на ВК Софийски университет записа ударен дебют във Висшата лига. Волейболистите на Десислава Величкова надиграха категорично като гост Люлин с 3:0 (25:16, 25:23, 25:16) в мач от първи кръг на Западната група на Висшата лига.

Така СУ реализира първите си три точки.

За тима дебют направиха трите нови попълнения - разпределителят Кристиян Христов, който ще играе като преотстъпен от Левски София, централният блокировач Атанас Пашутев, пристигнал от ВК Родопа (Смолян) и посрещачът Николай Димитров от ВК Септември.

С категоричен успех стартира и съставът на Миньор (Перник). Момчетата на Асен Асенов победиха Звездец (Горна Малина) с 3:0 (25:18, 25:12, 28:26) като домакини в двубой, изигран в зала "Борис Гюдеров".

Най-драматичен бе последният гейм, който вървеше равностойно през по-голямата част от времето. В ключовите моменти играчите на Иван Генков поведоха, но съперникът успя да обърне и да се поздрави с чиста победа