Спартак 1918 (Варна) громи като гост

Кубрат 2016 (Кубрат) загуби у дома от по-силния тим на Спартак 1918 (Варна) в мач от ХII-тия кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група.

Двубоят се игра под непрестанен дъжд, който затрудни доста футболистите особено през втората част на мача. Още в началото гостите от Варна простреляха вратата на Кадир Кьок. Едва започнали мача Янчо Андреев прати топката в мрежата на кубратчани. В 12-та мин. след удар на Янаки Смирнов топката нацели гредата на домакините, последва добавка на Янчо Андреев и резултата набъбна на 2:0.

В началото на втората част варненци вкараха нов гол. Негов автор стана в 47-та мин. Георги Георгиев след плътен удар от около 20 метра. Надмощието на Спартак 1918 (Варна) на футболния терен беше материализирано с още един гол във вратата на Мустафа Кьок, реализирано от Янаки Смирнов в 58-та мин. след разбъркване в наказателното поле на кубратчани.

Победата прати Спартак 1918 (Варна) на трето място в класирането – с равни точки със втория Черноморец (Балчик).

В следващия кръг Кубрат 2016 гостува на Септември 98 (Тервел), докато Спартак 1918 (Варна) приема у дома в битка за челото Черноморец (Балчик).