Атлетик Билбао продължи негативната серия на Севиля (видео)

Отборът на Атлетик Билбао обърна Севиля за крайното 2:1 в мач от осмия кръг на Ла Лига, игран пред празни трибуни на „Сан Мамес“. Юсеф Ен-Несири откри за андалуския тим в осмата минута, а попадения на Икер Муниаин (76) и Сансет (86) донесоха едва трета победа на баските през сезона. Севилци пък вече имат цели три поредни загуби в шампионата.

В осмата минута гостите от „Рамон Санчес Писхуан“ развиха добра атака по левия фланг: Жоан Жордан подаде напред към Лукас Окампос, който центрира ниско към точката на дузпата. Оттам Юсеф Ен-Несири стреля с вътрешен удар и след малък рикошет топката се озова в десния ъгъл на вратаря за 0:1. Попадението даде увереност на момчетата на Юлен Лопетеги. Опитите на "лъвовете" за заплахи към вратата на Ясин Буну бяха плахи. В 41-ата Иниго Мартинес получи добра топка на втора греда, но насочването му с глава не беше прецизно.

В 50-ата минута Иниго Мартинес изби от голлинията пред Люк де Йонг. Атлетик натисна след почивката, като постепенно подобряваше атаката си. В 76-ата дойде изравняването. След корнер Микел Весга продължи топката към втората греда, където оставеният сам Икер Муниаин изравни отблизо. В 86-ата Сансет направи пълен обрат след първото си докосване.