Милман срещу Манарино на финала в Нур-Султан

Австралиецът Джон Милман и французинът Адриан Манарино се класираха за финала на турнира по тенис на АТП на твърди кортове в Нур-Султан (Казахстан) с награден фонд 337 хиляди долара.
Поставеният под номер 3 Андриан Манарино (Франция) победи квалификанта Емил Руусувуори (Финландия) със 7:5, 6:2 за 1:41 час.
В първия сет французинът отстъпваше с 2:3, но направи пробив за 6:5 и при свой сервис спечели със 7:5.
Във втората част Манарино поведе с 5:1 и без проблеми стигна до успеха с втория си мачбол.
Французинът няма загубен сет до момента в надпреварата, а утре ще играе за десети път в кариерата си на финал на турнир на АТП.
Номер 4 в схемата Джон Милман елиминира Франсес Тиафо (САЩ) с 3:6, 6:4, 6:4 за 2:07 часа.
В първия сет Милман водеше с 3:2, след което загуби следващите четири гейма.
Във втората част той взе подаването на съперника си за 5:4 и изравни резултата. В третия сет Милан преодоля пасив от 0:3, спечели шест от следващите седем гейма и затвори срещата с първия си мачбол.
Австралиецът се класира за третия финал на турнир на АТП в Кариерата си. Той пласира 16 печеливши удара и достига до мач за титла за трета поредна година. Утре Милан ще се опита да завоюва първи трофей в кариерата си, след като загуби финалите в Будапеща през 2018-а и в Токио през миналата година.
Милан има две победи в два мача срещу Манарино.
Турнирът в Нур-Султан е един от четирите нови в календара на АТП за 2020 година, който беше коригиран след паузата заради пандемията от Ковид-19.