Ливърпул се измъчи срещу Уест Хам, Жота отново с победен гол (видео)

Диого Жота продължи с отличното си представя на "Анфийлд". Той се разписа в трети пореден мач и донесе победата на Ливърпул срещу Уест Хам. Мърсисайдци спечелиха с 2:1 и изравниха клубния рекорд от 63 поредни мача без загуба в първенството на своя стадион.

Отборът на Юрген Клоп трябваше да обръща мача, след като Форналс даде преднина на гостите. Салах изравни от дузпа малко преди почивката, а влезлият като резерва Жота реализира победния гол пет минути преди края. Само преди седмица Ливърпул отново обърна мач срещу Шефилд Юнайтед и спечели с 2:1 с попадение на португалеца.

"Червените" за пореден път този сезон бяха далеч от най-добрата си игра, но успяха да измъкнат победата. Те вече са едноличен лидер в класирането с аванс от 3 точки пред втория Евертън, който утре гостува на Нюкасъл.

Проблемите на Ливърпул с контузии принудиха Клоп да пусна Натаниел Филипс, който направи дебют във Висшата лига, като титуляр в центъра на защитата. В отсъствието на Ван Дайк, Матип и Фабиньо той си партнираше с Джо Гомес. Титуляр в халфовата линия пък бе 19-годишният Къртис Джоунс. Садио Мане изигра своя мач номер 200 за тима в първенството, а за Трент Александър-Арнолд това бе мач номер 100 във Висшата лига.

След последните добри резултати на Уест Хам играчите на Дейвид Мойс излязоха уверени на "Анфийлд". Проблемите с контузиите в тима на мърсисайдци се отразяват на представянето на тима.

Отборът на Клоп имаше предимство по отношение владеенето на топката, но при първата си атака гостите поведоха. Лошо изчистване от страна на Джо Гомес прати топката на крака на Форналс, който с прецизен удар я насочи към долния десен ъгъл на Алисон.

24-годишният испанец се разписа във втори пореден мач на "Анфийлд". Ливърпул пък допусна първия гол в трето домакинство този сезон - нещо, което му се случваше изключително рядко миналия сезон.

"Червените" владееха топката в големи периоди и търсеха изравняване, но идеи от халфовата линия липсваха и тройката в атака рядко имаше възможност за изява. Все пак в 25-ата минута домакините стигнаха до опасна ситуация пред вратата на Фабиански. Мане навлезе в наказателното поле и падна след сблъсък с Огбона. Топката стигна до Салах, който я върна към Хендерсън. Капитанът на мърсисайдци стреля, но покрай вратата.

Не се виждаше как Ливърпул ще стигне до гол, но грешка на Масуаку позволи на домакините да изравнят. Бранителят ритна Салах в наказателното поле, въпреки че нападателят не бе в особено опасна позиция. Съдията отсъди дузпа, а Салах бе точен от бялата точка и отборът на Клоп успя да изравни малко преди почивката.

През второто полувреме "чуковете" се задоволяваха да пазят резултата и го правеха добре, но и съперникът им помагаше. Мърсисайдци много рядко застрашаваха вратата на Фабиански. Играта на домакините се оживи след влизането на Диого Жота.

Португалецът се разписа в 77-ата минута, но след дълго разглеждане на ситуацията с ВАР, голът не бе признат. Той вкара при добавка, а преди удар на Мане бе отразен от Фабиански. Нападателят на Ливърпул влезе остро в битка с вратаря за топката. Той не го с протегнатия си крак, но се сблъска с него и съдията прецени, че това му е попречило да реагира.

Разочарованието от поредния отменен гол на "червените" с ВАР през този сезон бързо бе забравено. Те натиснаха и Жота повтори упражнението, като този път можеше да отпразнува попадението. Той бе изведен отлично от Шакири, който също влезе като резерва, и реализира решителен гол. Жота се разписа в трети пореден мач на "Анфийлд".

ЛИВЪРПУЛ - УЕСТ ХАМ 2:1
0:1 - Форналс (10)
1:1 - Салах (42-д)
2:1 - Жота (85)