Реал Мадрид разби новак и стъпи на върха в Ла Лига (видео)

Реал Мадрид постигна убедителна победа с 4:1 при домакинството си на новака Уеска в двубой от 8-ия кръг на Ла Лига. Попаденията за "лос бланкос" отбелязаха Еден Азар (40'), Карим Бензема (45', 90') и Федерико Валверде (54'), а голът на гостите беше дело на Давид Ферейро (74'). За капитана на испанския шампион Серхио Рамос това беше мач номер 500 в местния елит.

Зинедин Зидан бе направил четири промени в състава си след равенството 2:2 с Борусия (Мьонхенгладбах) в Шампионската лига. В защита започнаха Марсело и Едер Милитао вместо Рафаел Варан и Ферлан Менди, в халфовата линия Лука Модрич бе предпочетен пред Тони Кроос, а в атака Азар за първи път през сезона бе титуляр, след като във вторник влезе като смяна на Винисиус Жуниор. Гостите пък бяха подредени в 4-3-3, като в предни позиции бяха Серхио Гомес, Рафа Мир и Хавиер Онтиверос.
В седмата минута Мир направи опасен пробив по десния фланг, но ударът му мина встрани от вратата. В 14-ата Азар стреля след центриране на Модрич, но неточно. В 20-ата Мир успя да се разпише, но попадението не беше зачетено заради негова засада. В 25-ата Андрес Фернандес успя да отрази удар с глава на Рамос. В 28-ата Онтиверос центрира остро, но Гомес не успя да засече топката добре. В 40-ата Азар успя да открие резултата в полза на мадридчани с топовен шут от голяма дистанция. Това е първият му гол за Реал след 392 дни. В 45-ата Бензема получи топката от Лукас Васкес в близост до вратата и удвои преднината на домакините.
В 54-ата минута Бензема центрира към Валверде, който с точен шут по земя добави името си сред гомайсторите. В 63-ата резервата Винисиус се отскубна от противниковата защита и подаде на Бензема, но ударът му в движение мина над вратата. В 70-ата друга резерва - Родриго, отправи изстрел, който беше избит от Фернандес, а при ответната атака шут на Мир попадна в обятията на Тибо Куртоа. В 74-ата "деветката" на гостите центрира към влезлия на почивката Ферейро, който намали тяхното изоставане. В последната минута на добавеното време Марсело центрира в наказателното поле, а Родриго с глава подаде топката на Бензема, който също с глава оформи крайното 4:1 с втория си гол в мача.
Така Реал Мадрид се изкачи на върха в класирането с актив от 16 точки, а Уеска остава на 18-ата позиция в опасната зона без победа, но с 5 пункта на сметката си.

РЕАЛ МАДРИД - УЕСКА 4:1

1:0 Азар (40')
2:0 Бензема (45')
3:0 Валверде (54')
3:1 Ферейро (74')
4:1 Бензема (90')

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Милитао, Рамос, Марсело, Каземиро, Валверде, Модрич, Асенсио, Бензема, Азар

Уеска: Фернандес, Мафео, Пулидо, Сиовас, Луисиньо, Гарсия, Москера, Нвакали, Гомес, Мир, Онтиверос