Без победител в дербито от Втора лига (видео+галерия)

Отборите на Септември (София) и Кариана завършиха при 0:0 в дербито от 12-ия кръг на Втора лига на стадион "Драгалевци" в столицата. Този резултат остави гостите от Ерден на върха с 27 точки, но и с два мача повече от Локомотив (София). Септември пък събра актив от 21 пункта.
Вицепрезидентът на БФС Емил Костадинов, собственикът на Царско село Стойне Манолов и Георги Илиев-Майкъла наблюдаваха срещата в Драгалевци, където липсваше публика предвид новите разпоредби.

В 9-ата минута Вачев падна в наказателното поле след контакт с Личев, но реферът му показа жълт картон за симулация.

В 33-ата минута вратарят на домакините Николай Банков спаси отбора си от попадение, след като предвидливо напусна наказателното поле и с глава изчисти топката пред откъсналия се Жустино Мендеш. Домакините отговориха с далечен удар на Кристиян Пешов шест минути по-късно, но топката премина встрани от вратата.

В 57-ата минута Кристиян Пешов центрира остро в наказателното поле към Асен Георгиев, но защитник на гостите се справи. Секунди по-късно Евгени Игнатов отправи мощен шут към Банков, но кълбото не намери очертанията на вратата.

Гредата спаси гостите от Ерден в 65-ата минута след удар на Кристиян Пешов, който получи подарък от Ангел Цолов около точката на дузпата. Халфът реши да заложи на силата и топката се отби в горната греда.

В 74-ата минута отново Пешов отправи удар с глава, но отново кълбото не попадна в целта.
65 Септември - Кариана (Ерден)
Столичани направиха добра атака в 87-ата минута, която не завърши с гол. Резервата Симеон Мечев проби добре през центъра и подаде към Александров, който центрира, но там се намеси Мартин Николов, избивайки топката преди да стигне до краката на Георги Търтов.
До края на срещата не се случи нищо интересно и логично двубоят завърши без попадения.

Септември (Сф) - Кариана 0:0