Вутов с асистенция, отборът му изпусна важни точки (видео)

Антонио Вутов изигра добър мач за Мезьокьовешд-Жори, но тимът му стигна само до 1:1 с Хонвед в 9-ия кръг на унгарското първенство. Гостите имаха числено предимство през почти целия двубой, но изпуснаха победата и остават на предпоследното 11-о място в класирането.

Вутов си партнираше в предни позиции с бившия нападател на Славия Сердер Сердеров. Двамата създадоха доста проблеми на домакините от Будапеща, които в 18-ата минута останаха с човек по-малко заради червен картон на Кристиан Тамаш.
След почивката Мезьокьовешд-Жори натисна и Жомбор Берец откри резултата в 69-ата минута след хубаво подаване на Вутов. Само 7 минути по-късно обаче Хонвед изравни с гол на Патрик Хиди от дузпа.

Без контузения Камен Хаджиев Академия Пушкаш загуби с 1:2 от Залаегерсег и се смъкна на 8-о място в класирането. В дербито на върха МОЛ Фехервар и Ференцварош направиха 1:1. Бившият нападател на ЦСКА-София Евандро влезе като резерва за домакините, които изостават с точка от днешния си съперник.