Провалите на Хайдук вече не са изненада

Хайдук (Сплит) продължава с крайно неубедителното си представяне от началото на сезона. Отборът на Кристиан Димитров загуби с 0:1 от Истра 1961 и има 4 поражения в последните си 5 мача, като заема 6-о място в класирането.

Димитров беше резерва, но се появи на терена в заключителните минути заради високия си ръст. Хайдук тъкмо беше получил гол и топката неспирно се изсипваше към наказателното поле на домакините.
Гола за домакините от Пула вкара Матей Вук в 86-ата минута. Успехът е първи за Истра срещу Хайдук от 5 години. Безсилието на гостите се изрази и в пропуск от дузпа на звездата Мийо Цакташ.

В друг двубой днес Осиек спечели с 1:0 срещу Славен Белупо и излезе на трето място. Начело е Динамо (Загреб).