Загуби за отборите на Малинов и Велковски

Беершот спря силната серия на Льовен в белгийското първенство. Кристиян Малинов и неговият тим загубиха с 2:4 гостуването си на друг от отборите, които изненадващото са в горната половина на таблицата.

Ксавие Марсе даде преднина наЛьовен в 16-ата минута, но до средата на първото полувреме домакините обърнаха резултата в своя полза. След почивката Беершот поведе с 4:1, а в 82-ата минута Тома Анри оформи крайния резултат от дузпа.
Димитър Велковски остана на пейката за Серкъл Брюж при поражението с 0:3 от Шарльороа. Иван Горанов пък още не е възстановен и не беше в групата на домакините, които водят в класирането с точка пред Беершот и две пред Брюж и Антверп.

Льовен е на седма позиция, а Серкъл Брюж е девети.