Мощно второ полувреме донесе седма поредна победа на ПСЖ

Килиан Мбапе отново не пропусна да се разпише, а Пари Сен Жермен разгроми с 3:0 като гост Нант за седмата си поредна победа в Лига 1. Отборът на Томас Тухел дръпна с три точки пред втория в класирането Лил, който обаче е с мач по-малко.

През първата част парижани действаха вяло и не създадоха много положения пред вратата на Албан лафон. Най-добрата възможност се откри пред Пабло Сарабия, който уцели гредата. Моузес Симон пък не успя да изведе домакините напред при единствената им опасна атака до почивката.
ПСЖ рязко увеличи оборотите през второто полувреме. В 47-ата минута Мбапе намери Андер Ерера, който с плътен удар откри резултата. Самият Мбапе удвои в 65-ата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

В 70-ата минута Колин Дагба фаулира футболисти на Нант в пеналта и домакините също получиха дузпа. Кейлор Навас обаче спаси удара на Кадер Бамба.
До края на двубоя остана време за още един гол в полза на ПСЖ. Негов автор стана Пабло Сарабия след грешка на защитник на Нант, който му подари топката.

При седемте си поредни победи шампионите допуснаха само едно попадение във вратата си. Нант загуби за трети път в последните 4 кръга и се намира на 15-о място в подреждането.