Пет точки за Александър Везенков при загуба на Олимпиакос в Евролигата

31 октомври 2020 | 00:49
  • копирано
  • 0
Българският национал Александър Везенков игра 14:31 минути, в които реализира 5 точки, взе една борба и открадна една топка, но това не достатъчно за тима на Олимпиакос, който отстъпи със 79:84 при домакинството си на Анадолу Ефес в мач от шестия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Гостите от Турция изиграха много силно първо полувреме, малко преди края на което водеха с 13 точки при 41:28. След почивката Олимпиакос опита щурм и дори за малко успя да излезе напред в резултата, но този проблясък се оказа моментен.

В крайна сметка Анадолу успя да си върне преднината и сравнително спокойно да затвори мача.

Василе Мицич бе най-резултатен за победителите с 20 точки. Родриг Бобоа и Шейн Ларкин добавиха по още 15 за Анадолу. За Олимпиакос с 11 точки завърши Хасан Мартин, а по 10 вкараха Шакил Маккисик и Костас Слукас.

Загубата е втора поредна за Олимпиакос и гръцкият гранд вече е с баланс от три победи и три поражения. Анадолу е с две победи и три загуби.