Шампионите от Нефтохимик тръгнаха с победа в първата осмица (снимки)

Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) стартира перфектно редовния сезон в Суперлигата. Момчетата на Николай Желязков надиграха категорично вкъщи Пирин (Разлог) с 3:0 (25:23, 25:19, 25:20) в среща от 1-ия кръг на първата осмица на първенството.

Шампионите поведоха в началото на първия гейм, след което играта продължи точка за точка. Равенството се запази до 11:11, но впоследствие разложани набраха инерция и дръпнаха напред. Лека-полека бургазлии стопиха изоставането си и изравниха. До края двата отбора бяха равностойни, но в ключовите моменти шампионите от Нефтохимик се оказаха по-стабилни и възползвайки се от грешките на Пирин, спечелиха гейма с минималното 25:23.

Втората част започна равностойно, но волейболистите на Пирин отново поведоха. Ситуацията се разви идентично като средата на първия гейм. Момчетата на Николай Желязков поеха инициативата и увеличиха аванса си след убедителното 25:19. Нефтохимик доминираше и в началото на третия гейм, но разложани отново показаха характер и се залепиха за бургазлии. Но атаката на Нефтохимик заработи по-добре и разликата се увеличи. Пирин имаше шанс, но обрат не се случи - 25:20 и 3:0 за Нефтохимик.

Най-резултатен за Нефтохимик бе Жани Желязков с 16 точки (2 блока, 1 ас и 57% ефективност в атака) за победата.

Капитанът Николай Николов добави 14 точки (4 блока, 1 ас и 75% ефективност в атака) за успеха и бе определен за най-полезен играч (MVP) на мача.

За тима на Пирин Мартин Юруков се отчете с 12 точки (1 блок и 35% ефективност в атака).

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:0 (25:23, 25:19, 25:20)

НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 3, Жани Желязков 16, Денис Карягин 10, Валентин Братоев 5, Николай Николов 14, Илия Петков 8 - Теодор Салпаров-либеро (Стефан Георгиев)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
ПИРИН: Стилиян Асенов 4, Мартин Юруков 12, Петър Петров 9, Благовест Катранджиев 9, Красимир Гайдарски 4, Кристофър Петров 5 - Виктор Копанаров-либеро (Константин Нечев, Стивън Димитров 1)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ.

Снимки: Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League

Шампионът "Нефтохимик 2010" започна новото първенство в Суперлигата с победа над "Пирин" (Разлог) с 3:0 (25:23, 25:19, 25:17) на старта на надпреварата в Първата осмица

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Петък, 30 октомври 2020 г.