Монтана измъкна драматична победа над Марек на старта на Суперлигата (снимки)

Волейболистите на Монтана надиграха изключително и измъчено у дома Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (27:29, 25:20, 25:17, 18:25, 15:12) в мач от 1-ия кръг от първата осмица на Суперлигата, игран тази вечер в зала "Младост".

Срещата бе втора между двата тима в рамките на десет дни, след като бяха заедно и в квалификационната Група 4 от турнирите за разпределяне на местата в първата и втората осмица на първенството. Тогава монтанчани отново спечелиха, но с 3:1 гейма.

Първата част на мача започна равностойно, като двата отбора се гонеха точка за точка. Това продължи буквално до края на гейма и равенството при 24:24. И от двете страни на мрежата имаше възможности за спечелването му, но повече характер показаха дупничани. При 27:27 сервисът се оказа разликата, като след ас и блокада, Марек измъкна гейма в своя полза след 29:27. В следващите два гейма от Монтана контролираха играта на полето, като вземаха преднина от рано, поддържаха я и ги спечелиха след 25:20 и 25:17, за да обърнат до 2:1.

Това обаче не отказа дупничани, които отново показаха воля и желание за борба докрай. Началният удар отново бе тяхното оръжие и Марек взе инициативата в четвъртата част, като направи разлика от 15:11. Всички усилия на домакините за обрат не стигнаха и Марек спечели гейма с убедителното 25:18, с което вкара срещата в тайбрек. Равностойната игра продължи в пълна степен и в него, но след 8-а точка домакините от Монтана успяха да се откъснат, запазиха разликата и спечелиха с 15:12, а с това и мача с 3:2.

Най-резултатен за Монтана стана руският доагонал Максим Сапожков със страхотните 26 точки (1 блок, 3 аса и 58% ефективност в атака) за победата. Радослав Попов пък добави още 21 точки (1 блок, 50% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане) за успеха.

Въпреки това, за най-полезен играч (MVP) на мача бе обявен Георги Елчинов, който се отчете с 14 точки (2 аса, 75% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане) за победата, с колкото завърши и Стефан Чавдаров.

За тима на Марек най-резултатен бе Светослав Иванов с 16 точки (1 блок, 1 ас, 48% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане).

МОНТАНА - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:2 (27:29, 25:20, 25:17, 18:25, 15:12)
МОНТАНА: Максим Крескин 1, Максим Сапожков 26, Радослав Попов 21, Георги Елчинов 14, Александър Кордев 2, Стефан Чавдаров 14 - Мартин Божилов-либеро (Тодор Костов 7, Любослав Симеонов, Виктор Костадинов)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
МАРЕК: Светослав Станков 3, Илиян Преспов 12, Светослав Иванов 16, Калоян Балабанов 10, Павел Душков 9, Любчо Янков 1 - Дафин Коцаков-либеро (Стефан Узунов, Цветелин Цветанов 4, Иван Дамянов 3, Димитър Дулчев 12, Димитър Механджийски-либеро)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.

Снимки: Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League

"Монтана Волей" надви "Марек Юнион-Ивкони" с 3:2 (27:29, 25:20, 25:17, 18:25, 15:12) в драматичен мач от 1 кръг в Първата осмица на Суперлигата

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Петък, 30 октомври 2020 г.