Локо (Пловдив) рискува първото място, след като не успя да победи Монтана (видео+галерия)

Локомотив (Пловдив) и Монтана не успяха да се победят в среща от 11-ия кръг на efbet Лига. Срещата завърши при резултат 2:2, като всичките голове паднаха през първата част. Димитър Илиев (6’) изведе домакините в резултата, но Монтана успя да обърне чрез Тони Тасев (25’) и автогол на Масоеро (32’). Само една минута по-късно обаче Карагерен (33’) успя да изравни, което се оказа и последното попадение в мача.

Още в 6-ата минута домакините успяха да се възползват от първото си положение в мача. След центриране от корнер на близката греда Аралица отклони с глава към капитана Митко Илиев, който успя да отбележи своето шесто попадение за сезона в efbet Лига. В ситуацията обаче Янко Ангелов се опита да играе с топката, като удари голмайстора в лицето и се получи лека контузия за Илиев.

С това си попадение Митко Илиев застава на девето място във вечната голмайсторска листа на "смърфовете", като изравнява Христо Колев-Бащата с 40 попадения.

72 Локомотив (Пловдив) - Монтана
Няколко секунди след гола Аралица стреля от дистанция, но право в ръцете на Орлинов
В 25-ата минута пресата на гостите даде резултат. Умарбаев сбърка с подаването си, като топката се отклони от крака на Каменов и попадна в Бари. Той веднага изведе Тони Тасев, който бе излязъл на удобна позиция и успя да прониже вратата на Мартин Луков за 1:1.
7 минути по-късно Монтана вече бе напред в резултата. Тони Тасев проби отляво и центрира ниско по земя, а Лукас Масоеро в стремежа си да изчисти топката си я вкара в собствената врата.
Гостите обаче нямаха никаква възможност да се радват, тъй като само няколко секунди по-късно резултатът вече бе изравнен. Момчил Цветанов центрира отляво, а топката мина през няколко футболисти на “смърфовете”. В крайна сметка обаче тя стигна до Бирсент Карагарен, който с глава успя да я насочи във вратата на Орлинов.
Няколко секунди преди края на първата част Карагарен нахлу хубаво в наказателното поле отдясно и подаде на Кристиан Илич, който от около десетина метра стреля, но ударът му бе спасен от стража на Монтана.

В началото на втората част Минков проби добре за Монтана, като успя да подаде на Димитър Илиев. Той от границата на наказателното поле успя да отправи точен удар, но Мартин Луков без проблем улови топката.
В 63-ата минута опасно центриране на Давид Кики отляво стигна до Бари, който протегна крак и от въздуха успя да засече кълбото, което обаче мина покрай страничния стълб. В ответната атака Митко Илиев подаде към Карагерен, който малко извън наказателното поле стреля от движение, но отново неточно.
В 85-ата минута центриране от корнер на Момчил Цветанов се отклони от футболист на Монтана, а след това стигна и до Гомис, който обаче не успя да нанесе хубав удар с глава и топката попадна в ръцете на Орлинов.
2 минути по-късно Георги Минчев отправи хубав шут от границата на наказателното поле, но отново стражът на гостите успя да избие в ъглов удар.
С това равенство Монтана успя да прекъсне своята серия от 5 поредни срещи, в които неизменно губеше без да може да отбележи гол на днешния си съперник в българския елит. Със спечелената точка гостите от днешната среща успяват да изпреварят поне временно отбора на Левски и да заемат 11-то място в класирането.
Локомотив (Пловдив) от своя страна продължава серията си без загуба, но рискува да бъде изместен от първото място от Лудогорец, който в неделя (1.11) приема "сините". Към момента “смърфовете” имат 23 пункта с три повече от “орлите”, но с по-лоша голова разлика.

Локомотив (Пловдив) 2:2 Монтана