efbet Лига

ЦСКА 1948 превзе Варна и излезе трети (видео+галерия)

30 октомври 2020 | 18:50 - Обновена
ЦСКА 1948 победи с 2:1 Черно море в първия двубой от 11-ия кръг на efbet Лига. Това беше първи успех за тима на Красимир Балъков като гост през сезона. "Червените" излязоха трети в класирането. Матиас Курьор откри резултата в 21-ата минута с глава. Галин Иванов изравни след пас на Васил Шопов в 29-ата минута. В 63-ата минута Мартин Камбуров донесе обрат от дузпа. Това беше гол №245 за ветерана в елита и той вече е на 8 от рекорда на митичния Петър Жеков.

Домакините започнаха по-добре срещата и в първите десет минути създадоха няколко опасни разбърквания във и около наказателното поле на ЦСКА 1948. В 12-ата минута Леандро Андраде потърси мрежата зад Данил Наумов, но не улучи целта. Малко след това Родриго се впусна опасно към голлинията на "червените", но Димитър Пиргов и Лазар Марин го блокираха навреме. В 21-ата минута Курьор "ужили" столичани. Острието на Черно море посрещна добро центриране отдясно и с глава матира Наумов - 1:0 за Черно море. В 29-ата минута Васил Шопов проби майсторски до аутлинията отляво, последва пас към Галин Иванов и националът изравни с хубав изстрел от десетина метра - 1:1. Веднага след изравняването "моряците" стигнаха до разбъркване пред Наумов. Стефан Велев шутира от границата на пеналтерията, топката се отби в коляното на Шопов, а след това срещна и ръката му - варненци поискаха 11-метров наказателен удар, но реферът Георги Димитров не отсъди такъв.
В 44-ата минута Сашо Александров намери с прецизно центриране Мартин Камбуров, но голмайсторът пропусна с глава от чиста позиция. В началото на второто полувреме хората на Илиан Илиев пропуснаха две отлични положения за гол. Първо удар с глава на Исмаил Иса мина на сантиметри от вратата на "червените", а малко след това Шопов изчисти топката пред голлинията. В 63-ата минута ЦСКА 1948 достигна до обрат в резултата. Игралият отлично Галин Иванов беше задържан непозволено от Виктор Попов в наказателното поле на Морето и арбитърът отсъди дузпа. Камбуров не даде шанс на Иван Дюлгеров - 2:1 за "червените" и нов гол на ветерана в родния елит. Нападателят вече е на 8 попадения от рекорда на Петър Жеков.

До края двата тима не стигнаха до нови голове и така ЦСКА 1948 отпътува от Морската столица с 3 точки. В следващия кръг "червените" имат ново трудно изпитание - този път мач с Лудогорец. "Моряците" пък гостуват на Ботев (Пловдив).

Стартовите състави:

Черно море: 25. Дюлгеров, 6. Попов, 33. Енчев, 27. Димов, 2. Панов, 71. Панайотов, 70. Велев, 15. Андраде, 72. Родриго, 9. Иса, 19. Курьор.

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 21. Василев, 3. Пиргов, 10. Шопов, 26. Юсеин, 11. Д. Александров, 33. Г. Иванов, 7. Топузов, 24. Марин, 9. Камбуров.

Андон Гущеров99 Андон Гущеров
90' Михаил Минков  Михаил Минковжълт картон
89' Мартин Камбуров  Мартин Камбуровизлиза
Андон Гущеров  Андон Гущероввлиза
Васил Шопов  Васил Шоповизлиза
Михаил Минков  Михаил Минковвлиза
82' Серкан Юсеин  Серкан Юсеинизлиза
Ивайло Чочев  Ивайло Чочеввлиза
Исмаил Исаизлиза Исмаил Иса  80'
Георги Божиловвлиза Георги Божилов
70' Серкан Юсеин  Серкан Юсеинжълт картон
Леандро Андрадеизлиза Леандро Андраде  68'
Rodrigo Vilelaвлиза Rodrigo Vilela
63' Мартин Камбуров  Мартин Камбуровдузпа
Васил Панайотовжълт картон Васил Панайотов  61'
58' Денислав Александров  Денислав Александровизлиза
Ангел Бастунов  Ангел Бастуноввлиза
Даниел Димовжълт картон Даниел Димов  54'
41' Галин Иванов  Галин Ивановжълт картон
29' Галин Иванов  Галин Ивановгол