АЗ Алкмаар се разправи с Риека

АЗ Алмаар взе втора победа в група "F" на Лига Европа. Нидерландският отбор се развихри и отнесе с 4:1 Риека на своя "АФАС" стадион.

Домакините взеха преднина още в 6-ата минута от дузпа. Де Вит бе спънат в пеналта и Коопмайнерс вкара от бялата точка за 1:0.

В 20-ата минута Гудмундсон получи страхоен извеждащ пас, напредна в наказателното поле и вкара за 2:0.

Третият гол падна в 51-ата минута. Карлсон получи дълго подаване, финтира защитник и вкара за 3:0.

В 60-ата минута и Коопмайнерс записа името си сред голмайсторите, засичайки на празна врата центриране на Гудмундсон.

Гостите успяха да вкарат доста красив хочетен гол в 72-ата минута. Куленович получи прехвърлящ пас зад защитата, овладя и хладнокръвно вкара за крайното 4:1.

Така АЗ Алкмаар води в класирането в групата с пълен актив от 6 точки. Риека пък остава на дъното с нулев актив.