Брага матира Зоря с два бързи гола

Брага постигна втората си победа в група "G" на Лига Европа. Португалският тим се наложи с 2:1 като гост на Зоря (Луганск) и продължава с пълен актив след първите два кръга.

Гостите решиха всичко още в началото на мача, когато паднаха и двата гола в тяхна полза. В 4-ата минута Рикардо Есгайо центрира отдясно и Паулиньо с глава бе точен за 0:1.

В 11-ата минута Раул Силва напредна и подаде за Николас Гайтан на границата на пеналта, който с удар от движение вкара истински шедьовър за 0:2.

Домакинитие направиха загубата си по-почетна в 6-ата минута на добавеното време, когато Дмитро Иванисения вкара красив гол с шут от около 25 метра.

Така Брага събра актив от 6 точки и държи първата позиция във временното класиране в групата. Зоря пък се намира на дъното с нулев актив след първите два кръга.