Динамо (Загреб) оцеля в Москва

Отборите на ЦСКА (Москва) и Динамо (Загреб) не излъчиха победител в срещата помежду си от втория кръг в група "К" на Лига Европа. Двубоят в руската столица завърши 0:0, като гостите могат да са доволни, че взеха точка.

ЦСКА доминираше почти през цялото време. В началните минути Фьодор Чалов пропусна добра въможност, а след това и Чидера Еджуке не успя да вкара отблизо, пращайки топката покрай вратата.

В 29-ата минута Никола Влашич стреля от фаул, но вратарят Доминик Ливакович направи блестящо спасяване. В 42-ата минута сърбинът пропусна още една добра възможност, стреляйки от добра позиция покрай вратата.

Влашич продължи да тормози защитата на гостите и през втората част, но топката отказваше да влезе в мрежата. Първо негов удар бе спасен от вратаря в 58-ата минута, а след това в 76-ата минута той шутира, но защитник блокира удара му. В 89-ата минута нападателят отново не успя да се разпише с изстрел извън наказателното поле.

В крайна сметка срещата завърши без победител и това бе втро равенство и за двата тима, които делят втората и третата позиция с по 2 точки в актива си.