Великолепен ЦСКА-София изненада Рома насред Рим (видео + галерия)

ЦСКА-София изигра много силен мач от втория кръг на Лига Европа, завършвайки 0:0 с Рома в Рим.

И двата отбора имаха добри положения за гол, но като че ли българският тим повече трябва да съжалява за изпуснатата победа, тъй като Али Соу не успя да се разпише сам срещу вратаря, а Санкаре и Антов пропуснаха от изключително удобни позиции.

Рома пък нацели напречната греда чрез Мхитарян, а към края на срещата Джеко не вкара от два метра на празна врата.
45 Великолепен ЦСКА-София изненада Рома насред Рим
Срещата започна с натиск на домакините. Първата по-сериозна опасност дойде след шут на Вилар в третата минута, който Бусато изби в корнер. След неговото изпълнение топката се задържа пред наказателното поле на червените. Последва центриране отляво и Смолинг прати топката в мрежата на българския тим, но попадението бе отменено поради засада.
В 7-ата минута ЦСКА-София отправи два изстрела чрез Али Соу, вторият от които доста опасен, но покрай лявата греда.
В 21-ата минута Мазику се пребори великолепно с играч на вълците, нахлу в наказателното поле и можеше да подаде към непокрития Соу, но предпочете да стреля, а след рикошет топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Занев не успя да вкара от метър с глава, но дори да го бе направил попадението нямаше да бъде зачетено заради засада.
В 33-ата минута Рома изпусна най-чистото положение до този момент. Мхитарян изскочи сам срещу Бусато след двойно подаване и прехвърли бразилския страж, но за късмет на нашия тим топката се отклони в напречната греда.
През второто полувреме ЦСКА-София заигра по-силно от своя противник, създаде няколко отлични положения и малко не достигна на тима да отбележи гол.
Четири минути след почивката ЦСКА-София като по чудо не откри резултата. Санкаре стреля с глава от 5 метра, засичайки центриране отдясно, но Лопес изби. Последва добавка от 8-9 метра на Антов с крак, но над вратата.
В 65-ата минута Соу намери резервата Енрике, който шутира в близкия ъгъл, но Лопес улови. Седем минути по-късно българският тим изпусна още едно положение. Санкаре изведе Соу сам срещу Лопес, таранът си поведе топката с гърди и шутира, но право в ръцете на вратаря.
В 79-ата минута Пелегрини осъществи двойно подаване пред наказателното поле на червените и стреля, но Бусато изби.
В 84-ата минута реферът допусна груба грешка в ущърб на ЦСКА-София. При контраатака Вилар фаулира Енрике, но топката остана в Тиаго и трима червени се озоваха срещу двама състезатели на домакините. Съдията обаче отсъди нарушение, а не авантаж и спря головата атака.
Рома отговори с много опасно положение в 85-ата минута, когато Педро се откъсна отляво и центрира към появилия се в края на срещата Джеко, но звездата на Рома не успя да засече от два метра в празната врата.
До края на двубоя българският тим демонстрира брилянтна игра в отбрана и на няколко пъти опита да контраатакува, но до някакви по-сериозни опасности пред двете врати не се стигна.
В другата среща от групата Клуж и Йънг Бойс завършиха 1:1. Така румънците запазиха първото си място с 4 точки, колкото имат и италианците, които обаче са с по-лоша голова разлика. Швейцарците и ЦСКА-София, които ще играят следващите два мача помежду си, имат по една точка.

РОМА - ЦСКА-СОФИЯ 0:0