Исторически успех за Хофе, “дезертьорът” от миналата седмица с гол (видео)

Отборът на Хофенхайм изигра много силен двубой и заслужено се наложи с 4:1 при визитата си на Гент в сблъсък от втория кръг на Група “L” на Лига Европа. Това е историческа първа победа за германския тим като гост в евротурнирите. В същото време тя е втора за тази кампания, с което съставът е лидер в групата. В другия мач Цървена звезда разби Слован (Либерец) с 5:1.

Футболистите на Себастиан Хьонес отправиха цели 29 удара към вратата, като 15 от тях попаднаха в очертанията. Те обаче имаха и шанс, че още в 14-ата минута - при резултат 0:0 - стражът Оливер Бауман спаси дузпа, изпълнена от Роман Яремчук. В 35-ата и гостите стигнаха до удар от бялата точка, реализиран от Ишак Белфодил.
След почивката Хофенхайм се развихри и наниза още три попадения. В 52-ата Флориан Грилич вкара за 2:1 за германците. Преди седмица въпросният играч си тръгна по средата на мача с Цървен звезда, защото приятелката му започна да ражда. Сега, вече като татко на момиче, той отпразнува събитието.
Играчите в бели екипи стигнаха до трети гол в 73-ата след далечен удар на Мият Гачинович. В третата минута на добавеното време дошлият от германската Бундеслига Тим Клайдийнст се разписа за Гент, но секунди след това Кристоф Баумгартнер сложи точка на всичко с последното попадение.
На 5 ноември Хофе приема Слован, а Гент ще гостува в Белград.