Преотстъпен от Лудогорец помогна на Макаби (ТА) за важен успех

Халфът Дан Битон, който е преотстъпен от Лудогорец, се разписа за Макаби (Тел Авив) при победата с 2:1 над Сивасспор като гост в среща от втория кръг на Група “I” на Лига Европа. 25-годишният израелец изравни от дузпа в 69-ата минута, с което даде началото на обрата. За нарушението при наказателния удар червен картон получи Самба Камара от тима на домакините.

Нигериецът Оларенуейджу Кайоде беше извел Сивасспор напред в 55-ата минута, реализирайки на празна врата. После обаче дойдоха червеният картон и дузпата. Макаби не изпусна шанса и бързо стигна до второ попадение, вкарано от Дор Перетц в 74-ата минута.
С този успех Макаби събра 6 точки, колкото има и Виляреал, надвил Карабах с 3:1 в другия мач от групата. Израелците и испанците вече са фаворити за продължаване напред. След седмица те ще се срещнат на Иберийския п-ов, a Карабах ще спори с отбора от Сивас