Хеттрик на Ману не се оказа достатъчен - Лудогорец загуби в луд мач в Австрия (видео)

Отборът на Лудогорец загуби с 3:4 при визитата си на ЛАСК (Линц) във втория си мач от Група "J" на Лига Европа. "Орлите" губеха през целия мач, но накрая можеха да си тръгнат с точка, след като достигна до 3:4 от 1:4. Хеттрик за българите отбеляза Елвис Ману, но грешки в защита се оказаха фатални и домакините отбелязаха четири гола във вратата на Пламен Илиев.

Станислав Генчев бе избрал да стартира повторния си дебют начело на тима в Европа със следния състав. На вратата започна Пламен Илиев, а пред него в защита отляво Антон Недялков, отдясно Сисиньо, а като централна двойка Оливие Вердон и Козмин Моци. В халфовата линия Доминик Янков, Алекс Сантана и Стефан Баджи. В отсъствието на двамата централни нападатели Ихиньо Марин и Клаудиу Кешерю на върха на атаката действа новото попълнение Елвис Ману. Холандецът бе подпомаган от Абел Анисе и Бърнард Текпетей.
Атаката на ЛАСК бе водена от младия талант Марко Рагуж, който беше подпомаган от Хюсеин Балич и Андреас Грубер. В халфовата линия действаха Рейнолд Ранфтл, Лукас Гргич, Петер Михорл и Андрес Андраде. Тройката в защита бе Филип Визингер, Петер Филипович и капитанът Гернот Траунер. На вратата бе Алекс Шлагер.
Срещата започна по най-лошия възможен начин за българите Още във втората минута домакините откриха резултата. Голяма дупка в защитата на Лудогорец позволи на Балич да напредне към наказателното поле и след като си нагласи топката за шут прониза Илиев.
В 11-ата минута ситуацията за гостите стана още по-неприятна. При заучено положение след корнер Андреас Грубер бе допуснат да отправи удар и макар и да не бе най-силният възможен топката бе добре насочена в ъгъла на Илиев.
Скоро обаче Лудогорец се върна в срещата. Българите отнеха топката в половината на ЛАСК и Сантана намери непокрития Ману, който сам срещу вратаря хладнокръвно намали на 2:1.
В 29-ата минута играчите на Станислав Генчев можех да изравнят. Недялков намери добре Янков в наказателното поле, където младокът, а след това и Ману не успяха да се преборят срещу двама съперникови футболисти, но в крайна сметка Сантана се озова на стрелкова позиция, ала удърът му мина покрай вратата.
В 34-ата минута ЛАСК отново стигна до два гола преднина. Андраде напредна по лявото крило и центрира към наказателното поле, където Вердон не се ориентира и изпусна Рагож, който с ефектна странична ножица вкара трето попадение във вратата на Илиев.
В началото на втората част австрийците стигнаха до четвърто попадение. След една многоходова атака Балич стреля към вратата. Ударът му вероятно нямаше да доведе до гол, но след два рикошета във футболисти на Лудогорец, фаталният от които във Вердон, кълбото се озова отново в мрежата на "орлите".
В 67-ата минута Лудогорец намали отново резултата. Сантана изведе отлично Ману в половината на ЛАСК. Нападателят напредна бързо към вратата и макар и да не отправи най-добрия удар, топката стигна до мрежата на ЛАСК.
В 72-ата минута гостите стигнаха до трети гол. Бърза атака на българите позволи на Каули да намери Ману, който стреля, а Григич спря кълбото с ръка. Съдията посочи бялата точка, а защитникът получи втори жълт картон. Зад топката застана Мaну и намали до 4:3.
До края на мача Лудогорец опита да стигне до сензационна точка и на няколко пъти бе близо, но така и не успя да отбележи четвърто попадение.
При това положение българите записаха втора загуба след поражението от Антверпен преди седмица и остава без актив на сметката си към момента. Следвщият мач на "орлите" е срещу водача в групата Тотнъм. ЛАСК от своя страна запоса първи точки след загубата от "шпорите".

ЛАСК 4:3 ЛУДОГОРЕЦ