Волф: Строл заслужава мястото си във Ф1

Ръководителят на отбора на Мерцедес във Формула 1 Тото Волф заяви, че пилотът на Рейсинг Пойнт Ланс Строл напълно заслужава своето място на стартовата решетка, въпреки етикета, който му бива поставен заради богатството на баща му Лорънс.

Според австриецът, този етикет на „платен-пилот“ кара младия канадец да страда, тъй като никой не обръща внимание на постиженията му на пистата. Строл не е единственият пилот, който е облагодетелстван от богатството на своя баща. Освен него в идентична ситуация са още неговия сънародник и настоящ пилот на Уилямс Никола Латифи, както и пилотът от Формула 2 Никита Мазепин, който е основен кандидат за едното пилотско място в тима на Хаас през следващата година.

„Назовете ми един пилот, който не трябва да е на стартовата решетка тази година. да погледнем Ланс, той спечели Италианската Формула 4, след което триумфира и в Европейската Формула 3. Класира се на първа редица на наводнената „Монца“ в първия си сезон във Формула 1 и има записани два подиума. Не мисля, че е редно да казваме, че той е тук само заради парите на баща си. Сигурен съм, че той се чувства недооценен и това му тежи понякога, той не е виновен, че баща му е милиардер“, заяви Волф.

Австриецът също защити и кариерите на Латифи и Мазепин, които са печелили състезания във Формула 2 и също добави, че в днешно време има много по-малко „платени пилоти“ спрямо предишни ери в спорта.

„Никола спечели състезания във Формула 2 и не сме видели пълния му потенциал защото това е първата му година във Формула 1. Но той не е някой като хора, който дори не помня, който влязоха във Формула 1 през последните 10 година без дори да са спечелили едно състезание с едноместни болиди. Относно следващата година, нека не бързаме да съдим Никита без да сме го видели. През тази година той е постоянно в челото на колоната във Формула 2, спечели няколко състезания. Мисля, че сега сме в много по-добро състояние спрямо това, в което бяхме преди 5-6 години, когато имахме толкова много пилоти, които си плащаха за да участват във Формула 1. Може и паметта да ми изневерява, не искам да споменавам имена, но вие знаете за кого говоря“, завърши бившият акционер в Уилямс.