Нагелсман: Трябва да си вземем поука от последните 20 минути на мача

Старши треньорът на РБ Лайпциг Юлиан Нагелсман не счита, че резултатът при тежката загуба с 0:5 от гостуването на Манчестър Юнайтед в Шампионската лига отразява реално показаното на терена.

"Резултатът оставя лош привкус. Разликата изглежда много по-зле, отколкото беше реално. Мисля, че играхме доста добре, след като те откриха резултата. Спечелихме доста топки. Просто в последната третина на терена не бяхме достатъчно добри. Пасовете ни нямаха необходимата точност и твърде често грешахме. Със сигурност можем много повече. Започнахме добре след почивката, но когато те ни вкараха втори гол, ние просто спряхме да се защитаваме. Това е единственото нещо, от което съм недоволен. Щеше да бъде много по-добре, ако бяхме запазили структурата си в отбрана и бяхме загубили с 0:2. Нямаше да бъде кой знае какво, но и това 0:5 също не е кой знае какво. Случва се. Случвало се е и на други отбори. Трябва да си вземем поука от последните 20 минути на мача, през останалото време не мисля, че сме се представили зле", заяви Нагелсман, визирайки факта, че Юнайтед реализира четири гола след 74-тата минута на срещата.