Тренто отнесе Динамо без Цецо Соколов в ШЛ (видео + снимки)

Италианският волейболен гранд Итас (Тренто) направи много важна крачка към класирането си за групите на най-силния европейски клубен турнир - Шампионската лига за мъже. Трентинци буквално отнесоха руския Динамо (Москва), без национала Цветан Соколов в състава си, с 3:0 (25:18, 25:13, 25:16) в първия си и най-важен мач от турнира в Група Н от втория квалификационен кръг, игран тази вечер пред около 500 зрители в залата в швейцарския град Амрисвил.

Така играчите на Анджело Лоренцети са само на два гейма от класиране за груповата фаза на Шампионската лига, тъй като това бе втора среща за Динамо. Вчера московчани биха без проблеми домакините от Линдарен Волей с 3:0 гейма и остават втори в групата с 1 победа, 1 загуба и 3 точки. Руският тим най-вероятно ще продължи да играе във втория по сила евротурнир - за Купата на CEV, където на 1/16-финалите го очаква чешкия Ижхострой (Чешке Будейовице).

Утре (29 октомври) е последната среща на турнира между Тренто и Линдарен. Мачът е отново от 20,00 часа българско време.

Треньорът на Динамо Константин Брянский отново не можеше да използва Цецо Соколов, който има мускулен проблем. Това видимо повлия върху играта на московчани, които не можаха да покажат възможностите си и Тренто спечели повече от убедително.

Най-резултатен за Динамо стана Романас Шкулявичус с 12 точки (60% ефективност в атака).

От друга страна пореден страхотен мач за Тренто изигра Нимир Абдел-Азиз, който заби фантастичните 22 точки (3 блока, 4 аса и 68% ефективност в атака) за победата.

ДИНАМО (МОСКВА, РУСИЯ) - ИТАС (ТРЕНТО, ИТАЛИЯ) 0:3 (18:25, 13:25, 16:25)
ДИНАМО: Павел Панков 2, Романас Шкулявичус 12, Ярослав Подлесних 4, Сам Деруу 8, Иля Власов 1, Вадим Лихошерстов 4 - Лаури Керминен-либеро (Чеславс Свентицис 1, Антон Семишев, Евгений Баранов-либеро)
Старши треньор: КОНСТАНТИН БРЯНСКИЙ
ТРЕНТО: Симоне Джанели 6, Нимир Абдел-Азиз 22, Дик Коой 12, Рикардо Лукарели 5, Марко Подрасчанин 4, Сречко Лисинац 4 - Салваторе Росини-либеро (Карло Де Анджелис)
Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРЕНЦЕТИ.

Снимки: CEV.EU