Резервата Рашфорд вдъхнови Юнайтед с хеттрик (видео)

Манчестър Юнайтед стигна до убедителна победа с 5:0 срещу РБ Лайпциг на "Олд Трафорд". Двубоят не бе толкова лесен за отбора на Оле Гунар Солскяер, но се промени, когато в средата на второто полувреме на терена се появиха Маркъс Рашфорд и Бруно Фернандеш.

Грийнууд откри резултата в 21-ата минута, а Рашфорд се разписа на два пъти в рамките на 4 минути през втората част. Марсиал от дузпа направи резултата 4:0 преди Рашфорд да оформи хеттрика си в самия край.

"Червените дяволи" са лидер в група Н на Шампионската лига с актив от 6 точки и са в отлична позиция. Германците, които са полуфиналист от миналото издание на турнира, имат 3 точки.
"Червените дяволи" бързо поеха инициативата и започнаха да притискат съперника. Още в петата минута хубав удар на Фред бе отразен от Гулачи. Германците не бяха пристигнали на "Олд Трафорд", за да се защитават през цялото време, но имаха проблеми с атаките на домакините.
В 21-ата минута Погба проби през центъра и изведе Грийнууд, който откри резултата. Ситуацията бе разгледана с ВАР и преценката бе, че няма засада и попадението бе признато.
Голът накара РБ Лайпциг да се активизира и тимът на Нагелсман бързо можеше да отговори. Де Хеа обаче се справи със силен удар на Нкуку. Последваха още няколко атаки на гостите, с които Юнайтед се справи.
След като поведоха, "червените дяволи" отстъпиха инициативата на съперника, а това продължи и в началото на втората част. Въпреки това домакините бяха близо до удвояване на преднината си в 51-ата минута.
Атака на английския тим доведе до разбъркване в наказателното поле. Защитата на Лайпциг успя да избие топката, но играчите на Юнайтед имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Конате. Топката стигна до Грийнууд, който си изработи пространство за изстрел, но Гулачи успя да го отрази.
Играта след почивката бе накъсана, а германците опитваха да изравнят, но реално не създаваха положения. В игра се появиха Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд и играта на Ман Юнайтед доби различен вид. Португалецът изведе Марсиал, но французинът не успя да отклони топката.
След това дойде периодът на Рашфорд. Английският национал реши мача с два бързи гола. Фернандеш го изведе с великолепно подаване и нападателят прати топката в мрежата. Страничният съдия вдигна флага, но след разглеждане с ВАР голът бе признат, тъй като Рашфорд бе зад централната линия, когато топката бе изпратена напред.
Малко по-късно той отново бе в прегръдките на съотборниците си. Топката бе открадната близо до наказателното поле на Лайпциг, Рашфорд преодоля Упамекано и със силен удар не остави шансове на Гулачи.
След това развитие играчите на Солскяер продължиха да нападат, а защитата на съперника нямаше отговор на Рашфорд. Той бе близо до хеттрик в 84-ата минута, след като развинти няколко бранители на германците, но в крайна сметка ударът му бе блокиран.

Атаките към Гулачи не спираха и Марсиал бе съборен в наказателното поле. В този момент се видя какъв е духът в съблекалнята на "червените дяволи". Рашфорд отстъпи изпълнението на Марсиал, вместо да търси хеттрик, а обичайният изпълнител Бруно Фернандеш също не тръгна да бие. Французинът бе точен от бялата точка и направи резултата 4:0.

До края все пак остана време Рашфорд да стигне до заслужен хеттрик. Той се възползва от нова грешка в защитата на гостите и отново бе прецизен, като секунди по-късно напусна терена с топката от мача.

МАН ЮНАЙТЕД - РБ ЛАЙПЦИГ 5:0
1:0 - Грийнууд (21)
2:0 - Рашфорд (74)
3:0 - Рашфорд (78)
4:0 - Марсиал (87-д)
5:0 - Рашфорд (92)