Академик (Свищов) се наложи като гост над Дреновец

Павликени удържа Спартак (Плевен) и отмъкна точката

Академик (Свищов) победи с 2:0 като Дреновец в отложен мач от петия кръг на Северозападната Трета лига, игран на “Арена Дреновец”. Герой на мача стана Преслав Антонов, който реализира и двете попадения.

В 65-ата минута той стреля неспасяемо по диагонала от 10 метра. 15 минути преди края пък отправи бомбен шут от 25 м, като заби топката под напречната греда. Академик владееше инициативата през почти целия двубой, а още пропуски направиха голмайсторът и Мартин Колев.

В 25-ата пък Георги Стоянов насочи топката в мрежата на съперника за домакините, но попадението не беше зачетено заради засада. От Дреновец не приеха решението на рефера и след края на срещата заявиха, че за пореден път съдиите се подиграват с отбора им.
С тази победа свищовския тим постига втори пореден успех и заема 12-ото място в класирането с актив от 12 точки. Дреновец се намират на 2 меса по-надолу с 1 точка по-малко.