Два гола в края спасиха Реал от нов провал (видео)

Реал Мадрид отбеляза два много късни гола и се спаси от загуба при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах). Срещата завърши 2:2, а испанският гранд губеше с два гола до 87-ата минута. Бензема намали, а в допълнителното време Каземиро изравни и донесе точката на "белите".

Маркъс Тюрам бе героят на вечерта за германците. 23-годишният френския нападател отбеляза и двата гола. Синът на бившия съотборник на Зидан Лилиан Тюрам откри резултата в 33-ата минута и се разписа още веднъж в 58-ата минута.

След шокиращата загуба от Шахтьор на старта сега Реал взе поне една точка, тъй като му предстоят два двубоя с Интер. Борусия (М) пък изпусна златна възможност да спечели и да увеличи шансовете си за преодоляване на групата.

В началото на двубоя изглеждаше, че Реал ще контролира събитията на терена. Испанците владееха топката повече, играеха с увереност и търсеха пролуки в защитата на домакините. Отборът на Зидан отправи няколко удара, но без да затрудни Зомер. В 29-ата минута вратарят на германците трябваше да се намесва след хубав удар на Кроос.
Борусия много рядко успяваше да атакува, но в 33-ата минута го направи по отличен начин. Великолепна контраатака завърши с подаване на Плеа към Тюрам, който заби топката в мрежата. Синът на световния шампион с Франция Лилиан Тюрам отбеляза първия си гол в Шампионската лига.
Реал можеше бързо да отговори, но Зомер отрази удар на Асенсио. "Белите" стартиха на високи обороти второто полувреме и отново Асенсио бе близо до гола. След ъглов удар негов удар от воле бе отклонен и топката се удари в гредата.
Гостите създадоха още няколко положения пред вратата на Зомер, но завършващият удар не бе на висота. При една от ситуациите Винисиус получи топката на идеална позиция в наказателното поле, но стреля много далеч от целта.
В същото време при почти всяка контраатака на Борусия защитата на Реал се пропукваше. В 54-ата минута Крамер бе близо до изключителен гол, след като преодоля няколко бранители на съперника. Накрая обаче той не успя да завърши с добър удар.
Няколко минути по-късно германците удвоиха аванса си. След удар на Плеа топката стигна до Тюрам и той я прати в мрежата при добавката. Играчите на Зидан претендираха за засада, но Менди, който много бавно се изтегляше напред, покри и тимът на Зидан се озова в още по-трудна ситуация.
Куртоа предотврати трети гол в 61-ата минута. Нойхауз изведе Плеа сам срещу вратаря, но стражът успя да отрази удара и остави "белите" с някакви надежди. Изнасянето на Реал в предни позиции оставяше много пространства за бързите атаки на съперника. Щиндъл бе следващият, който можеше да се разпише, но диагоналният му удар мина покрай дясната греда на Куртоа.
Зидан опита да промени нещо, като пусна в игра Лука Модрид и Еден Азар, който се появи в игра за първи път от началото на сезона. Белгиецът можеше и да върне Реал в мача, но стреля покрай вратата при първата си възможност.
В следващите минути "белите" не създадоха много, но три минути преди края на редовното време Каземиро върна топката от аутлинията към Бензема и французинът намали на 2:1. В добавеното време Модрич центрира, Рамос отклони топката към Каземиро и той прати топката в мрежата, като спаси точката за Реал.
БОРУСИЯ (М) - РЕАЛ МАДРИД 2:2
1:0 - Тюрам (33)
2:0 - Тюрам (58)
2:1 - Бензема (87)
2:2 - Каземиро (93)