Ливърпул пребори Мидтиланд с исторически гол и дузпа, но проблемите все повече затискат Клоп (видео)

Ливърпул постигна втора победа  в Група D на Шампионската лига, след като надигра с 2:0 отбора на Мидтиланд, за който българският национал Божидар Краев записа десетина минути. Играта на мърсисайдци не вървеше днес, но въпреки това Диого Жота даде аванс на английския шампион, вкарвайки гол №10000 в историята на Ливърпул. В добавеното време Мохамед Салах оформи крайния резултат от дузпа. Лошата новина за Юрген Клоп бе, че Фабиньо, на когото се разчиташе да замести Вирджил ван Дайк, също получи контузия, което остави германеца само с един здрав централен защитник, който е част от първия отбор. Празнината в отбраната днес запълни Рис Уилямс.
Ливърпул е на върха в групата с пълен актив и две точки аванс пред отбора на Аталанта, който направи 2:2 с Аякс. Митдиланд все още няма нито една точка.

Юрген Клоп направи четири промени в състава си в сравнение с мача с Шефилд Юнайтед в събота. Джердан Шакири, Такуми Минамино,  Дивок Ориги и Джеймс Милнър започнаха. Титулярното нападателно трио Садио Мане - Роберто Фирмино - Мохамед Салах бе сред резервите за началото.  Там бе и Жоржиньо Вайналдум. Фабиньо и Джо Гомес отново бе двойката централни защитници.
В състава на гостите имаше пет промени в сравнение с обрата срещу Брьондби. Българският национал Божидар Краев остана на скамейката за началото и се появи в игра в 81-вата минута. Яспер Хансен пропусна срещата заради травма, а на вратата започна Микел Андерсен. Йоел Андерсон, Каюсте, Мабил и Систо също стартираха.

Датският шампион започна по-активно на "Анфийлд" и още в трета минута стигна до голово положение.Дълго подаване от задни позиции стигна до Дрейер, който се справи с Робъртсън и излезе на чиста позиция, но Алисон спаси.
Ливърпул постепенно заигра малко по-добре, но не стигаше до чисти положения. След половин час игра домакините понесоха нов тежък удар, след като Фабиньо получи разтежение и не можеше да продължи. Бразилецът напусна принудително, а на мястото му в центъра на защитата влезе 19-годишният Рис Уилямс.
 Датчаните влизаха доста твърдо и на моменти грубо в единоборствата, което предизвикваше гневни реакции в мениджъра на Ливърпул Юрген Клоп. Трима играчи на гостите бяха декорирани до почивката, а Джеймс Милнър получи жълт картон от състава на домакините.
В крайна сметка шампионът на Англия не успя да нанесе нито един точен изстрел за първите 45 минути.
За началото на втората част Вайналдум замени Джордан Хендерсън.
В 55-ата минута Ливърпул организира добра атака, подета от Вайналдум, който намери Александър-Арнолд отдясно. Бранителят направи двойно с Шакири, след което сложи топката на крака на Жота. Португалецът нямаше как да пропусне отблизо да вкара на празна врата, като това бе попадение №10000 в историята на мърсисайдци.

С 60-ата минута Ориги и Минамино, които не се представиха добре, отсъпиха местата си на Мане и Салах.
Ливърпул отново заигра пасивно и в 77-ата минута гостите бяха близо до изравнителен гол. Пуалиньо получи пространство и центрира ниско към Евандер, който стреля по земя, но топката премина на сантиметри встрани от лявата греда.
Девет минути преди края в игра за Мидтиланд се появи Божидар Краев, докато за Ливърпул влезе Роберто Фирмино. Именно бразилецът пропусна страхотна възможност в 87-ата минута, когато от чудесна позиция стреля над гредата. В 90-ата пък гостите пропиляха златна възможност да изравнят, след като Дрейер направи чудесен пробив и се озова сам срещу Алисон, след което копна добре топката, но тя премина встрани.
В добавеното време Паулиньо фаулира Салах в наказателното поле - дузпа за Ливърпул. Египтянинът бе точен от бялата точка за крайното 2:0.