България падна от Сърбия при жените

Женският национален отбор отстъпи на Сърбия с 1:2 в приятелска среща днес на базата на сръбската федерация. Футболистките на Силвия Радойска изиграха равностоен двубой срещу сръбкините, въпреки липсата на ключови състезателки вследствие на усложнената ситуация с пандемията от COVID-19.
Домакините откриха резултата в 16-ата минута с гол на Невена Дамянович от дузпа. През второто полувреме българските футболистки организираха няколко опасни атаки, но вратарката на Сърбия и гредата спасиха ударите на капитана Лиляна Костова. В края на мача Сърбия отбеляза втори гол чрез Ивана Търбойевич. Влязлата като резерва за България Здравка Парапунова реализира почетното попадение в края на даденото от съдиите продължение с мощен удар от воле.