Интер не си вкара положенията в Украйна и си усложни ситуацията (видео)

Интер направи второ поредно равенство в груповата фаза на Шампионската лига. "Нерадзурите" завършиха 0:0 при гостуването си на Шахтьор и ситуацията им в групата изглежда доста сложна, като се има предвид, че ги очакват два двубоя с Реал Мадрид.

Отборът на Антонио Конте доминираше през цялата среща, като предимството му бе по-голямо през първото полувреме. Италианците обаче не реализираха положенията си. Лукаку и Барела удариха греди, а след почивката Лаутаро Мартинес направи непростим пропуск.

Главен рефер на двубоя бе българският съдия Георги Кабаков. Това е негов трети мач в груповата фаза на Шампионската лига и първи за този сезон. Той ръководи добре мача, но от Интер не останаха доволни заради една ситуация през второто полувреме, когато искаха дузпа за нарушение срещу Лукаку.

От началото Интер имаше сериозно предимство по отношение владението на топката, но домакините се бяха настройли да разчитат на контраатаки. "Нерадзурите" обаче започнаха да създават положения.
В 16-ата минута Лукаку бе изведен на великолепна позиция, но не успя да преодолее излезлия Трубин. Топката се върна в белгиеца, който намери Барела. Халфът отправи удар от въздуха, а кълбото се удари в горната греда. Последваха още две опасности пред вратата на украинците.
Барела се озова с топката в наказателното поле, финтира и стреля, но в тялото на вратаря. След това се оказа и че е имало засада. Опасен удар на Лукаку с глава след ъглов удар мина на сантиметри от лявата греда.
В този период тимът на Конте напълно доминираше. Защитата на Шахтьор не можеше да се справи с Лукаку, а и Хакими й създаваше сериозни проблеми по дясното крило. След като оцеляха на натиска на съперника, домакините успяха малко да изнесат играта и дори стигнаха до 2-3 удара, които не затрудниха Ханданович.
Три минути преди почивката италианците отново бяха близо до откриване на резултата. Кабаков отсъди нарушение на Бондар срещу Видал. Украинците оспорваха решението, но българският рефер бе напълно прав, тъй като бранителят влезе много остро, въпреки че стигна и до топката.
Лукаку отправи прекрасен удар от фаула, но вратарят Трубин направи изключително спасяване, като успя да отклони топката, която се удари в горната греда и излезе в ъглов удар.
Второто полувреме също бе под диктовката на Интер, като отборът на Антонио Конте продължаваше да не се възползва от шансовете си. В 54-ата минута Лаутаро Мартинес направи най-големия пропуск. Аржентинецът не успя отблизо да уцели опразнената врата, като прати топката покрая нея.
След почивката домакините успяваха по-успешно да се противопоставят и превърнаха мача в битка. Гостите пък по-трудно стигаха до положения. В една ситуация Лукаку имаше претенции за дузпа, но Кабаков прецени, че нарушение от страна на бранител на домакините нямаше.

ШАХТЪОР - ИНТЕР 0:0