100 години ски спорт в България

Комбинацията Кейн-Сон отново донесе успех на Тотнъм (видео)

Тотнъм постигна трудна, но сладка победа с 1:0 в гостуването си на Бърнли от 6-ия кръг в Премиър лийг. "Шпорите" доста се измъчиха на "Търф Моор", но все пак успяха да вземат трите точки с първия си точен удар в мача. В 76-ата минута страхотното партньорство между Хари Кейн и Хюн-Мин Сон отново даде резултат и англичанинът с глава подаде за крееца, който също с глава отбеляза победния гол за своя им.

Иначе Бърнли има за какво да съжалява. През първата част домакините пропуснаха няколко добри възможности. Още в 5-ата минута изстрел отблизо с глава на Йохан Берг Гудмундсон принуди Юго Лорис да прави страхотно спасяване.

В 21-ата минута гол на Ашли Барнс не бе зачетен заради засада.

След това в 38-ата минута отново Лорис бе последна преграда пред гола след далечен шут на Ашли Уестууд.

Още една голяма възможност за домакините дойде в 72-ата минута, когато Джеймс Тарковски стреля с глава след корнер, но Кейн изби топката пред голлинията.

Тотнъм търпеливо изчака своя шанс и той дойде в 76-ата минута. Тогава гостите изпълниха заучено положение при корнер, топката бе пратена към Кейн, който с глава я насочи към Сон, а той също с глава отблизо отбеляза за 0:1.

Това се оказа и победният гол за Тотнъм, който си тръгна с трите точки под ръка и вече има 11, като излезе на 5-ата позиция в класирането. Бърнли пък остава без победа с 1 точка на 18-ото място.