Италия

Рома спря Милан и загря за ЦСКА-София с голово шоу на "Сан Сиро" (видео+галерия)

26 октомври 2020 | 23:40 - Обновена
Лидерът в Серия "А" Милан пропусна отлична възможност да дръпне в класирането и най-накрая спря победната си серия. Прeд празните трибуните на "Сан Сиро" домакините и Рома направиха голов спектакъл, който завърши без победител - 3:3. Златан Ибрахимович (2, 79-дузпа) и Алексис Салемакерс (47) бяха точни за "росонерите", докато Един Джеко (14), Жордан Верету (71) и Мараш Кумбула (84) три пъти връщаха попаденията във вратата на Чиприан Татарушану, който направи кошмарен дебют за гранда от Милано. Румънецът подари първото попадение на гостите, а общо получи три пъти повече голове от Джанлуиджи Донарума, който имаше един допуснат гол в първите четири кръга от сезона.

Реферът Пиеро Джакомели пък шокира всички, като даде две изключително спорни дузпи. Първо той измисли такава за "вълците", която Верету реализира за 2:2 в 71-ата минута, а в 79-ата минута даде такава и на Милан, реализирана от Ибра.Милан - Рома 3:3@@@
Интересното е, че в нито един от двата случая, реферът не се възползва от ВАР, като не гледа нито едното от двете положения.

Ибра и компания загубиха първи точки през този сезон, но останаха на първо място с 13 точки. Римляните пък имат осем точки, а след три дни приемат ЦСКА-София на "Олимпико" в мач от груповата фаза на Лига Европа. "Червено-черните" пък чакат Мартин Минчев и Спарта (Прага) този четвъртък във втори мач от същия турнир.

Домакините започнаха мача без своя втори капитан - Донарума, което накрая се оказа решаващо. Въпреки страхотното начало за миланистите в двубоя. Още във втората минута Леао намери Ибра, както срещу Интер, който изпревари Миранте и даде аванс на Дявола. 39-годишният ветеран не спира да изненадва всички с нещата, които прави на терена, вкарвайки петото си попадение от три мача в тази кампания.
В 14-ата минута обаче капитанът на "вълците" Джеко изравни, след като Татарушану остави вратата си празна след корнер и за босненеца не беше трудно да реализира с глава третото си попадение за сезона и четвърто на "Сан Сиро" срещу "росонерите". Румънецът спаси после удари на Ибанес и Пелегрини, но грешката му тежеше за резултата. На другата врата Миранте бе страхотен, като спаси удар с глава на Романьоли и изстрел на Чалханоглу от фаул. Турчинът не бе тренирал цяла седмица, но въпреки това бе титуляр. Кяер пък удари гредата с глава в 30-ата минута и равенството се запази до почивката.
Второто полувреме стартира подобно на първото. Леао нахлу отляво и намери Салемакерс, който не сбърка и върна преднината на Милан. Попадението е негово първо в Серия "А" през тази кампания, второ във всички турнири, и общо трето за клуба.
Рома обаче стоеше добре на терена и тръгна да търси равенството, като създаваше проблеми на Милан, въпреки че чисти положения липсваха. Двубоят стана изключително открит и всяка атака предвещаваше нещо интересно.
Хенрих Мхитарян стреля в 68-ата минута, Татарушану изби, а Бенасер изпревари Педро, но реферът посочи бялата точка, като три минути играчите на Милан искаха обяснение, но ВАР не отмени решението. Верету беше точен с четвъртото си попадение за сезона и Рома започна да мечтае за обрат.
Пиоли пусна Крунич и Кастийехо, които замениха Леао и Салемакерс. Малко след това Джакомели реши да даде дузпа и за Милан, която пък беше бурно оспорвана от "вълците". Играчите на гостите бяха категорични, че Манчини не е извършил нарушение срещу Чалханоглу, но и тук промяна на решението нямаше. Ибра, който пропусна от бялата точка срещу Интер, този път бе точен и за трети пореден мач вкара два гола на Рома с екипа на Милан. Предните два бяха през сезон 2011/2012 година. Шведът с това си попадение поведе и при стрелците в калчото.
Ветеранът предчувстваше, че отново ще е герой за своя млад отбор, но в 84-ата минута не се намеси добре, като опита с акробатичен удар да избие центриране от корнер. Той обаче не успя да изрита добре топката, като я прати към връхлитащия Кумбула, който вкара за 3:3. През миналата седмица бранителят донесе и победата над Йънг Бойс в Лига Европа с 2:1.
Двата отбора обаче искаха победата в този мач и не се спряха, но късметът този път не бе на страната на Дявола.
В 89-ата минута Миранте спаси Рома след удар отблизо на Франк Кесие с глава. Капитанът Романьоли пък пропусна от три метра да донесе петата поредна победа през този сезон в калчото на Милан. Бранителят скочи най-високо в 96-ата минута, но ударът му с глава мина на сантиметри от гредата.
Така Милан пропусна да дръпне в класирането и за четвърти път в своята славна история да стартира с пет успеха в първите пет кръга на калчото, последният от тях през 1992/1993 г., но въпреки това записа 22-и пореден мач без загуба във всички турнири. Освен това "росонерите" вече в 25 поредни мача са отбелязвали гол в първенството, нещо което не им се бе случвало от 1973 година.
Рома пък остана без поражение на терена, след като единствената загуба дойде служебно след равенството 0:0 с Верона на старта на кампанията.

Браян Кристанте4 Браян Кристанте
86' Жордан Верету  Жордан Веретуизлиза
Gonzalo Villar  Gonzalo Villarвлиза
84' Мараш Кумбула  Мараш Кумбулагол
Тео Ернандесжълт картон Тео Ернандес  82'
81' Браян Кристанте  Браян Кристантежълт картон
Златан Ибрахимовичдузпа Златан Ибрахимович  79'
77' Педро Родригес  Педро Родригесжълт картон
76' Лоренцо Пелегрини  Лоренцо Пелегриниизлиза
Браян Кристанте  Браян Кристантевлиза
Златан Ибрахимовичжълт картон Златан Ибрахимович  75'
Рафаел Леаоизлиза Рафаел Леао  73'
Саму Кастийеховлиза Саму Кастийехо
Алексис Салемакерсизлиза Алексис Салемакерс  72'
Раде Круничвлиза Раде Крунич
71' Жордан Верету  Жордан Веретудузпа
Рафаел Леаожълт картон Рафаел Леао  70'
66' Рик Карсдорп  Рик Карсдорпизлиза
Бруно Перес  Бруно Пересвлиза
Алексис Салемакерсгол Алексис Салемакерс  47'
14' Един Джеко  Един Джекогол