Играчи на УБА се разписаха два пъти, но това им донесе една точка срещу Брайтън

26 октомври 2020 | 21:20 - Обновена
  • копирано
  • 1
Брайтън и Уест Бромич завършиха 1:1 на "Амекс Стейдиъм" в предпоследен двубой от шестия кръг на Премиър лийг. Джейк Ливърмор си отбеляза автогол в 40-ата минута и макар да нямаше никаква вина за него, донесе аванс на "чайките". Домакините обаче отстъпиха инициативата след почивката и бяха наказани в 83-тата минута, когато Карлан Ахерн-Грант изравни.

Двамата мениджъри бяха направили по една промяна в своите състава. Жоел Велтман започна за първи път като титуляр в Премиър лийг за Брайтън. Той замени наказание Люис Дънк. Семи Ажай стартира за УБА вместо Ахмед Хегази, който е пред трансфер в Ал-Итихад.

Домакините бяха по-добрият отбор през първата част, но това не означаваше, че Джонстън имаше много работа на вратата на "дроздовете". Все пак "чайките" взеха аванс пет минути преди почивката, когато удар на Лалана бе блокиран и топката се озова на пътя на Лампти, който опита да намери Мопе на далечната греда. Иванович изчисти, но се получи рикошет в лицето на Ливърмор, след който топката влезе във вратата на гостите.

През второто полувреме Уест Бромич се опита да стигне до равенството, но Матеус Перейра и Филип Кровинович пропуснаха добри възможности. Във втората ситуация Матю Райън се намеси добре и спаси.

Последва още един пропуск на Перейра, но логичното се случи в 83-тата минута, когато Карлан Ахерн-Грант изравни, след като овладя много добре центриране на Робинсън и мощен удар под гредата направи 1:1.

Брайтън е с пет точки след една победа и две равенства, докато УБА има три равенства и две загуби.

Стивън Алзат Стивън Алзат17 Мат Филипс10 Мат Филипс
84' Карлан Ахерн-Грант  Карлан Ахерн-Грантизлиза
Мат Филипс  Мат Филипсвлиза
83' Карлан Ахерн-Грант  Карлан Ахерн-Грантгол
Леандро Тросаризлиза Леандро Тросар  79'
Стивън Алзатвлиза Стивън Алзат
Адам Уебстържълт картон Адам Уебстър  77'
Соли Марчизлиза Соли Марч  70'
Акексис Мак Алистървлиза Акексис Мак Алистър
63' Джейк Ливърмор  Джейк Ливърморизлиза